Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Michael Jackson v podání novoveských holek + VIDEO: Muzika na hasičském plese

Tyto videoukázky vznikly náhodně, do Ostrožské Nové Vsi jsem nejel za aerobikem ani za nějakou muzikou, jel jsem za tamními hasiči, kteří pořádali ples. Pozvali mě, a já pozvánky, které můžu využít pro časopis, neodmítám. Plesy mě zajímají, a to z pohledu toho, co vlastně říkají o dnešní době, jaký je vůbec ještě o plesy zájem, kdo na ně chodí, jaká muzika na nich hraje, kdo jsou lidé, kteří tyto plesy pořádají.

Povídal jsem si proto především s novoveskými hasiči a toto povídání dám do březnového čísla časopisu Krajem svatého Antonínka. A napíšu také něco o tom, jak se to má vlastně s těmi našimi plesy v dnešní době.

A když už jsem byl na místě, viděl jsem, jak se tam připravují na vystoupení místní holky z aerobiku - tedy z Aerobik klubu Stonožka. Přijel jsem v půl osmé, to už měl ples začínat. Jenže kromě oněch holek a několika hasičů nebyl v novoveské hale skoro nikdo. Holky si své vystoupení nejdříve zkusily a o hodinu později ho už ukázaly několika desítkám návštěvníků.

 

Tady na videu můžete vidět holky z Aerobik klubu Stonožka z Ostrožské Nové Vsi nejdříve při vystoupení naostro a potom zkoušku....

 

Co napsat k holkám? Sami vidíte, mladé kočky, plné chuti do života a s ohromnou energií, všechno mají před sebou, co si víc v životě přát? Klikněte na jejich stránky TADY, najdete tam mnoho informací. Aerobik má v Ostrožské Nové Vsi (a nejen tam) mnoho příznivkyň a výborné vedoucí, nezbývá, než se těšit na spoustu dalších pěkných vystoupení a nápadů.

 

Druhé video už je jen takové doplnění. Když už jsem byl na místě a zajímá mě, jaká kde kapely jsou na plesy zvány, počkal jsem si na vystoupení skupiny Artemis - hasiči si ji totiž pozvali poprvé. No, viděli byste ty reakce, každá změna přináší překvapení a hasiči chtěli ples přiblížit mladým, napíši o tom pár slov do časopisu. Tady na webu se můžete mrknout, jaká že byla na místě atmosféra. Artemis začínal písničkou Jasné páky - ani nevím, před kolika mnoha a mnoha lety jsem poprvé tuto písničku s nadšením poslouchal. A nyní na ni "pařily" holky, kterým je tak patnáct. Jasná páka alias Hudba Praha by měla radost! :)

 

Tady hraje skupina ARTEMIS na Hasičském plese - a opět tančí holky z aerobiku :)

 

... moc se omlouvám za zvuk, netušil jsem, že mně to bude tolik zlobit, je to zkušenost pro příště... 

 

RB  

 

Ps. Měl jsem obrovskou chuť si zatančit!!! Místo toho jsem šel slušně domů :)

 

 

   Moc fotek jsem na místě neudělal, rozhodll jsem se spíš pro točení...