Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Když jezdec s koněm vjedou do hospody - Jízda králů ve Vlčnově (1)

S troškou nadsázky musím po dnešku říci, že Vlčnovjané to musí mít u toho nahoře hodně dobré, protože přesně ve chvíli, kdy skončil průvod krojovaných při dnešní Jízdě králů, spustil se takový liják, že se šlo po provazích deště vyšplhat možná až do míst, o kterých se zmiňuji na začátku tohoto psaní. Ještě že tak, protože by bylo velké neštěstí, kdyby nelehké přípravy i těšení mnoha vlčnovských rodin na dnešní den zhatil právě déšť.

Určitě se k Jízdě králů budu tady na webu vracet ještě několikrát svým "nenovinářským" stylem, kdy se za pomoci textů, videa a fotek snažím dívat spíše pod povrch věcí a událostí. Už teď ale musím říci, stejně jako po Jízdě králů v Kunovicích minulý týden, že tradice králů je nádherná tradice a byla by nesmírná škoda, kdyby zanikla.

Stejně jako by byla škoda, kdyby se jednou ztratily například vlčnovské kroje, jejichž krása je ohromující - umocněná v tento den ještě tím, že je můžete vidět na mladýchsvobodných dívkách v předlouhém zástupu. Ještě, kdyby se ty dívky o trošku víc usmívaly na svět kolem sebe :) Vlčnovjané mě ale potěšili, ať jsem mluvil s kýmkoliv a kohokoliv otravoval svými dotazy a minikamerou, setkal jsem se s velkou vstřícností a vlídností, moc rád na tato setkání vzpomínám a za některými lidmi se budu vracet na delší řeč.

 

První video, které sem na web dávám, není nejpodstatnější, ale pro laiky asi nejzajímavější a nejvděčnější. Natočil jsem ho dnes v okamžiku, kdy jeden z jezdců vjel s koněm přímo do hospody. Pokud nevěříte, podívejte se TADY ... 

 

A druhé video je také docela zajímavé, můžete se jako první podívat na kluky, kteří pojedou jízdu králů v roce 2011. Na videu zpívají a potom jeden z nich také odpovídá na mé otázky. Zastihl jsem je,  když dnes jeli v průvodu úplně nakonec... Kluci zpívali, což u tak mladých kluků jednoho ročníku asi nikde v republice neuvidíte. Jak je to možné?

 

 - další videa a mnoho fotek přidám  prosím v příštích dnech

 

- A TADY ještě mluví starosta Vlčnova...


RB

 

A tady jsou videa, která jsem točil při Jízdě králů v Kunovicích minulý týden, také přidám ještě další...

 

VIDEO 1

 

VIDEO 2

 

VIDEO 3

 

VIDEO 4

 

   Nevěříte? Tento jezdec s koněm fakt vjeli dnes ve Vlčnově až do hospody :) Koňáci to moc rádi nevidí, je to docela riziko. Dívka, která koně držela, byla ale v pohodě - stejně jako jezdec. Ještě lepší by bylo, kdyby jezdec vjel do hospody bez onoho držení. I tak ale pěkný kousek... foto: rb 

 

 

    Krása vlčnovských krojů. V příštích dnech vám ukážeme řadu dalších fotek. A na mnoho fotek, mimo jiné z Vlčnova, se můžete těšit také v připravovaném projektu nového webu a týdeníku NAŠE ADRESA.

FOTO: Tonda Vrba