Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Jak v Hluku vychovávají basketbalovou mládež

V Hluku začali nedávno pracovat s děckama, které mají zájem věnovat se basketbalu. Včera jsem se byl podívat v Hluku na NESTLE CUPU, kde jsem mě možnost vidět, jak se Hlučanům jejich úsilí daří. A byl jsem příjemně překvapený, viděl jsem několik malých i větších kluků, kteří s velkou chutí basketbal hráli. Pokud vás toto téma zajímá, můžete se podívat na VIDEO, kde kluky uvidíte hrát, povídat i poslouchat rady trenéra pana Kaši, který kluky k basketbalu vede.

 

VIDEO je prosím TADY:

 

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3 

 

Zklamaný jsem byl snad jen z dospělých - tedy z jednoho dospělého. Šlo o trenéra Uherského Brodu, který pískal utkání s Hlukem a evidentně pískat pro své mužstvo. Bylo to neférové, jeho mužstvu se sice podařilo zápas zcela otočit, ale myslím, že dospělí z Brodu ani nemohli mít z takového vítězství radost.

A ať skončím optimisticky. Na basketbalovém turnaji se mně ještě líbilo to, jak se do něj zapojila hlucká škola. Některé třídy fandily, další zase pomáhaly s věcmi kolem turnaje. Myslím, že takto mohl sport oslovit i nejednoho z těch, kteří třeba zatím nesportují.

 

RB

 

Ps. Doporučuji vám také podívat se do přiloženého souboru, kde pan Kaša velmi sympaticky hodnotí jednotlivá utkání a přístup kluků. A líbí se mi, že si v hodnocení nevšímá ani křivdy s rozhodčím, byť by s klidem mohl. Pro kluky je ale určitě mnohem prospěšnější soustředit se na vlastní výkony a chyby...

 

Soubory ke stažení