Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Video: Folklor z Ostrožska - zpívají mladé holky "Oskoruše" z Uherského Ostrohu

Když jsem dával na stránky příspěvek pana Gajovského, říkal jsem si, že bych mohl přidat na stránky také jedno video, které jsem nedávno v Louce točil. Právě v Louce totiž uspořádal Tonda Vrba velmi hezký pořad "Horňáci, poznejme folklor sousedního Ostrožska", ve kterém se představili zpěváci lidové muziky z Ostrožska. A představily se také mladé holky z Uherského Ostrohu, které si říkají Oskoruše. Z jejich vystoupení jsem vybral následující videoukázku:

 

Tady si můžete video pustit - doporučuji také druhou část od 1:31 

 

Holky neexistují dlouho, dříve byly v jiném ostrožském folklorním souboru, ale nakonec se rozhodly samostatně zpívat - myslím, že udělaly dobře. A dobře udělaly také v tom, že si na pomoc vzaly Josefa Dobřeckého z Ostrožské Lhoty, zkušeného folkloristu, výborného tanečníka Old Stars Hradišťanu. Díky tomuto "spojenectví" existuje v našem regionu další zajímavý soubor, který obohacuje folklorní život na Slovácku.

RB  

 

Ps. A ještě upozorňuji, že už dříve jsem vybral sem na stránky ze stejného pořadu mužský sbor z Ostrožské Nové Vsi - VIDEO je prosím TADY..

 

 

   Oskoruše z Uherského Ostrohu při zpívání v Louce.