Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Video: Cesty za vírou - hodová mše svatá v Lipově (a jak vznikala hlavní fotka časopisu)

A v rámci doplňování všech slibovaných odkazů v časopisu Krajem svatého Antonínka jsem doplnil další videoukázku. Tato je z nedělního dopoledne 25. října, kdy jsem jel na hodovou mši svatou do Lipova. Jak už jsem kdysi dříve psal, do Lipova jsem se jako vždy těšil a byl jsem za toto nedělní dopoledne rád. Snad alespoň něco z této hodové mše pocítíte také někteří z vás, kteří si toto video pustíte.

 

Tady je prosím videoukázka - má téměř deset minut a věřím, že některé čtenáře stránek i časopisu potěší

 

Právě v tento den a na tomto místě vznikla také hlavní fotka časopisu. Když mše skončila, stáli ještě lidé před kostelem, hrála také dechovka, však uvidíte na videu. A mezi krojovanými byla také paní Renata Potěšilo (která zpívá ve Sborečku žen z Lipova) se svou dcerou.  Vyfotil jsem je několikrát zvlášť i dohromady, stejně tak jsem vyfotil další Lipovjany v nádherných horňáckých krojích.

Po příjezdu z Lipova bylo spoustu jiné práce, na fotky jsem si ani nijak nevzpomněl, většinou se k fotkám vracím s velkým odstupem - je větší šance, že si člověk všimne opravdu těch alespoň trošku dobrých. Při přípravě časopisu jsem ale některé fotky vybral, ta, která je titulní, byla černobílá a dal jsem ji dovnitř časopisu - některým lidem (a i mně) se ale tato fotka líbila tak, že  "skončila" barevná až na straně 1.

Tady jsou další fotky z této "série", řadu dalších fotek z lipovské mše svaté prosím přidám co nejdříve. Děkuji velmi paní Potěšilové, její dceři i všem dalším, kteří mají se mnou trpělivost, když je otravuji s foťákem, diktafonem nebo diářem...

RB