Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Večerní vybírání parkovného před Klubem kultury v Hradišti? Vyloučeno, lidé si stěžovali

Snad každý z Uherského Hradiště a okolí zná parkoviště před Klubem kultury. Mnozí na něm parkují, zejména, pokud jsou okolní parkoviště plná.  Proto by vás mohlo zajímat dění kolem tohoto parkoviště, zvláště, když se týká placení parkovného.

Nyní si můžete přečíst článek, který jsem psal pro MF DNES, nebo se můžete podívat přímo na video z tiskové konference hradišťské radnice, kde o parkovišti mluví místostarosta Stanislav Blaha.

Tato videa z tiskovek vedení města pořizuji sem na web, protože jsem přesvědčený, že lidé si takto můžou poslechnout názory komunálních politiků přesně tak, jak zazněly. A snaha zprostředkovat veřejnosti maximální množství informací z radnic patří k mým snahách už mnohaletým ... 

RB

 

 

 

Večerní vybírání parkovného? Vyloučeno, lidé v Hradišti si stěžovali

Uherské Hradiště (rb) - Nemálo lidí bylo překvapeno i rozčileno. Když přijeli na večerní akci před Klub kultury v Uherském Hradišti, který navštěvují lidé ze širokého okolí, čekalo je na parkovišti překvapení - na rozdíl od jiných míst v okolí museli zaplatit parkovné. Teď už se ničeho takového obávat nemusejí.

Radní města rozhodli, že doba pro vybírání parkovného bude omezena v pracovní dny od 6:00 do 18:00 a v sobotu od 6:00 do 12:00.

„Obdrželi jsme v minulosti hodně stížností na to, že je zde vybíráno parkovné v ranních hodinách i v době pořádání nejrůznějších akcí na Klubu kultury, například i na akcích, na kterých je přítomna řada osob se sníženou pohyblivostí nebo tělesně postižených," vysvětlil místostarosta města Stanislava Blaha.

Vedení Uherského Hradiště zasáhlo do provozní doby i přesto, že parkoviště nepatří městu, ale je soukromé.

Pozemek parkoviště má přitom řadu vlastníků a v blízké budoucnosti tady mají stát nové budovy. Do té doby ale tady, v samém centru města, funguje parkoviště, na které má radnice zvláštní „páku". Město totiž vlastní v tomto místě jen nevelký pozemek, ale za to naprosto zásadní - jde o cestu, kterou na parkoviště auta jezdí.

„Každý rok tuto část cesty pronajímáme Ludmile Foltýnové. Rozhodli jsme se ji pronajmout také na rok 2011, a to za částku 180 000 korun. Ovšem s tím, že provozní doba bude kratší než v minulosti," řekl Blaha.

Zároveň přiznal, že už podle loňské smlouvy měli řidiči platit na parkovišti jen do šesti večer, jenže to se během roku změnilo. Radní přijali dodatek k původní smlouvě, ve kterém umožnili výběr peněz také ve večerních hodinách.

Proč? „Bylo to na žádost paní Foltýnové, která doložila na základě zkušeností, že se o parkoviště stará, a že díky ní je v těchto místech pořádek také v nočních hodinách," odpověděl místostarosta.