Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ve Lhotě se daří florbalu - a v pátek je finále!

Na těchto stránkách ještě nic nezaznělo o lhotských florbalistech - což je velká škoda! Proto přikládám jeden článeček (psán ještě před semifinále), a navíc mám vzkaz pro všechny potencionální fanoušky - v pátek 18. dubna hraje Lhota finále Ostrožské florbalové ligy s Kunovicemi! Místo - hala v Ostrožské Nové Vsi, čas 17:00. Přijďte tedy povzbuzovat! 

Jinak vše podstatné najdete na stránkách lhotských florbalistů, sledujte stránky TADY!

RB 

 

OSTROŽSKÁ FLORBALOVÁ LIGA

Rok se s rokem sešel a sportovními událostmi nabité jaro nás opět vtahuje do nezapomenutelných okamžiků lítých bojů, ať už v zápasech jde o titul, o záchranu nebo prostě „jen" o sportovní čest či snahu na chvíli uchlácholit chuť vítězit.

Ligové soutěže po celém světě vrcholí a nejinak je tomu i v té naší, Ostrožské florbalové. Ta byla započata v létě roku 2006 a nazvána Ostrožskou proto, aby přinášela (nám doposud nepoznaný) pohled na florbalová klání, nesená v duchu zdravé sousedské rivality.  Ostrožská florbalová liga (OFL) v těchto dnech ukončila svou základní část a přípravy na PLAY OFF jsou již v plném proudu. Dříve než se ponoříme do atmosféry vyřazovacích zápasů, zmiňme, alespoň pár slovy, uplynulou základní část sezóny.

Do té letošní, historicky druhé, nastoupilo na rozdíl od loňského ročníku ne 5, ale už 7 týmů. Vedle zakládajících týmů z Ostrožské Lhoty, Kunovic, Uherského Ostrohu a Ostrožské Nové Vsi můžeme od letošní sezóny mezi týmy OFL řadit i kluby z Uherského Hradiště a Starého Města. Uherský Ostroh však v průběhu letošního ročníku ze soutěže odstoupil a nahradil jej nadějný tým z Boršic u Buchlovic. Novovešťané zas prošli organizačním přeskupením, když neúspěšný tým premiérového ročníku FST Chylice nahradilo od letoška novoveské „béčko". Počet týmů se tedy ustálil na sedmi, ale už od příští sezóny můžeme očekávat další rozšíření.

 

Lhota vítězem základní části

Letošní sezóna nezačala pro Lhotu vůbec špatně, když si v úvodu poradila postupně s Kunovicemi (6:3), ONV „A" (8:7) a body jsme nenechali ani v Ostrohu (7:5). Po nepovedeném výkonu ve Starém Městě (6:7) jsme si mohli na konto připsat i první nečekanou porážku. O týden později jsme ovšem nováčka přivítali doma a vše mu bylo vráceno i s úroky (9:5).

Poté přišla série tří výher - v Hradišti (11:8) a dvojzápas s ONV „B", nejprve doma (13:7) a následně u soupeře (17:5). V těchto zápasech jsme převážně těžili z respektu, který k nám soupeři získali po vybojování loňského titulu, avšak paradoxně jsme právě na to doplatili, kdy se v Kunovicích po velmi vlažném výkonu z naší strany dělily body při remíze 5:5.

Chuť jsme si spravili po domácí jednoznačné výhře nad dalším nováčkem, tentokrát jsme přivítali Boršice (15:4). Při dohrávce odloženého zápasu v Nové Vsi proti tamnímu „áčku" jsme se v novoveské hale spíš „hledali" a tomu odpovídal i výsledek utkání, ve kterém jsme vedení ztratili třemi inkasovanými góly v posledních minutách a body tak zůstaly domácím po výhře 7:6.

Zcela odlišný průběh měla druhá dohrávka, kde jsme značně oslabenému soupeři z Uherského Hradiště v naší hale sázeli jednu branku za druhou a zápas tak skončil drtivým rozdílem 26:2.

Snad poslední zápas základní části (v dosti exhibičním duchu) bude tím správným vykročením do vyřazovacích bojů.

Základní část jsme tedy ukončili s bilancí 9 výher, 1 remíza a 2 porážky. Díky lepšímu skóre a lepším vzájemným zápasům se řadíme na první místo před bodově rovnocenné  Kunovice.

Model PLAY OFF pro aktuální sezónu vzhledem k lichému počtu účastníků posouvá týmy z prvních dvou příček přímo do semifinále. Soupeře naleznou v lepším ze čtvrtfinálových dvojic, které utvoří týmy na 3. a 6. místě a 4. a 5. místě.

Čtvrtfinálové série, finále a zápasy o třetí místo se hrají na 3 vítězná utkání, finalisté vzejdou ze sérií hraných na dva vítězné zápasy. Pro tým, který skončil na sedmém místě, soutěž základní částí končí.

Lhota tedy, stejně jako Kunovice, čeká na soupeře pro semifinále OFL, který by měl být znám běhen následujících pár dnů.

 

Pohár OFL také finišuje

Soupeř Lhoty, jehož jméno už není tajemstvím je tým Ostrožské Nové Vsi „A", který k nám přijede bojovat o finálovou účast v Poháru OFL, tedy turnaji hraném při OFL. Zde semifinálové dvojice vzešly ze dvou základních skupin, když postupovali první dva týmy. V té své si Lhota poradila s Kunovicemi (7:5) a v tréninkovém tempu vyprovodila ze hřiště ONV „B" potupně 20:0.

V semifinále, tentokrát pohárovém, bude Lhota hostit tým z druhého místa druhé skupiny, již zmiňovanou ONV „A". Druhou dvojici tvoří týmy Starého Města a Kunovic.

Přijďte v hojném počtu a podpořte lhotské florbalisty v cestě za obhajobou titulu v Ostrožské florbalové lize!

 

František Hájek, FBK OL