Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Včerejší pouť na Antonínku s kázáním (zatím video)... A primice v Boršicích s kávovarem pro mladého kapucína

Na Antonínku bylo včera opět krásně a těžko lze následujícími videoukázkami tuto krásu přiblížit. Přesto se ale zájemci můžou vrátit díky těmto dvěma ukázkám na Antonínek, první zachycuje atmosféru hlavní mše, druhá ukazuje začátek kázání P. Vojtěcha Kodeta, který byl hlavním hostem letošní mše.

A pro zájemce ještě přidávám video a články z novin z události, která se odehrála minuou sobotu v Boršicích, kde měl své primice nový kněz z Boršic Drahoslav Vojtěch Dvouletý. Kapucín, kterého v současnosti najdete v klášteře v Brně. Sympatický kněz s tak modrýma očima, že při povídání s ním si jich není možné nevšimnout. V Boršicích jsem byl v sobotu na mši a v neděli jsem dělal s tímto knězem rozhovor, článek i komentář publikovala MF DNES v úterý... 

K Antonínku i primicím bych se chtěl ještě vrátit fotkami a více slovy ...

RB 

 

 

 

 

 

 "Kdo je opravdu velký, ten nemusí dokazovat svou moc, ten nemusí druhé utlačovat, ten je nemusí ponižovat, ten nemusí dokazovat, že má nějakou autoritu, protože má v sobě tu nejvyšší autoritu, která je, a to je autorita lásky, přijetí a slitování," kázal mimo jiné P. Vojtěch Kodet. Bylo to určitě jedno z nejlepších a nejsilnějších kázání na Antonínku za poslední léta. Když jsem se rozhlédl a viděl ohromný počet lidí, který mu naslouchal, bralo mi to dech ...  "Až se budeme vracet z této hory, přál bych si, abychom se vraceli jako jiní lidé," vyslovil své přání kněz. 

 

 

 

 

 

..."Tak přijmi od nás tento dar, od Boršických kávovar," říkali věřící svému rodákovi. "Abys jako správný kapucín mohl dělat dobré kapucíny pro své spolubratry a sebe," vysvětlili s úsměvem.