Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

V neděli hraje Slovácko se Spartou! Tady je video s trenérem Slovácka a informace o policejních manévrech - aneb sportovní Absurdistán + rozhovor s Milanem Kerbrem

1313164515-slovacko-s-usti-070

Měl bych začít fotbalem, ale nedá mi to, abych nezačal zprávou o policii. Tato zpráva ukazuje absurdnost dnešní doby ve spojení se sportem, a to samozřejmě nejen v případě Slovácka a Uherského Hradiště, ale vlastně jakéhokoliv místa, kde se hraje prvoligový fotbal. A bohužel, nejen v Česku.

Místo pozvánky na sváteční nedělní odpoledne, kdy by mohly rodiny s dětmi vyrazit na sportovní stadion a tady si mohly užít mimo jiné fotbal s nejslavnějším českým klubem, tedy Spartou Praha, přichází spíše varování: Pozor, v neděli odpoledne a večer nechoďte do města a seďte raději doma, protože váš život může být v ohrožení. V ulicích budou stovky policistů a také "sportovních fanoušků". A samozřejmě - také policejní psi. Nechoďte ani na stadion, protože ani tam nelze zaručit vaše bezpečí a pěkný sportovní zážitek. Pokud jste to totiž nevěděli, fotbal se nehraje vůbec kvůli vám.

RB

Ps. A abych nezapomněl, pokud bydlíte v Hradišti a máte auto, policie má pro vás vskutku dobrou radu - schovejte prý auto raději do garáže. Tedy, jestli nějakou máte :) Ještě, že není nutné se na neděli úplně vystěhovat ...

 

 

Tady je oznámení města a policie:

Utkání mezi fotbalisty 1. FC Slovácko a AC Sparta Praha, které se odehraje na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v neděli 14. srpna od 17.00, hodin bylo označeno jako rizikové a vyžádá si od Policie České republiky i Městské policie Uherské Hradiště přijetí zvýšených bezpečnostních opatření.

Do bezpečnostního opatření budou nasazeni kromě policistů z Uherského Hradiště příslušníci brněnské pořádkové jednotky a psovodi s policejními psy. Při opatření vytvoří Policie ČR a Městská policie UH rovněž několik smíšených hlídek.

Policie České republiky bude kolem stadionu a ve městě monitorovat příjezd fanoušků Sparty nejen z Prahy, ale i regionálních fanklubů. Záměrem je zcela eliminovat nebezpečí, které by mohlo vzniknout v tzv. „tvrdém jádru" fanoušků.

 

Mluvčí PČR Uherské Hradiště Aleš Mergental:

„Policisté budou v ulicích města před, při i po zápase. Nasazení sil je optimalizované podle vyhodnocení aktuálního počtu fanoušků a zkušeností, které s nimi máme z minulosti. Samozřejmě, že se nezaměříme jen na fanoušky hostí, ale budeme monitorovat i aktivity fanoušků Slovácka. Fotbaloví fanoušci, ale i další lidé, kteří budou v neděli odpoledne v centru Uherského Hradiště nebo v okolí stadionu, by měli dbát pokynů pořadatelů a policistů, kteří se budou v maximální míře snažit o zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku."

 

Velitel Městské policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík:

„V součinnosti s Policií ČR se na nedělní utkání důkladně připravujeme. Kvůli dohledu nad veřejným pořádkem budeme mít v akci zvýšený počet strážníků. Vzhledem k předpokládanému velkému diváckému zájmu a možnosti pohybu množství lidí v okolí stadionu žádáme obyvatele, aby zabezpečili svůj majetek proti vzniku případných škod, například, aby auta zaparkovali ve svých garážích nebo nenechávali popelnice na chodníku. Uděláme vše pro to, aby se celá akce obešla bez jakéhokoliv narušení veřejného pořádku a v mezích zákona."

Jan Pášma tiskový mluvčí Odbor kanceláře starosty Městský úřad Uherské Hradiště

 

 

A tady je videorozhovor s trenérem Slovácka Soukupem, který natočila TV Slovácko pro oficiální stránky klubu. Ty najdete TADY.

Utkání se hraje v neděli 14. srpna od 17:00 hodin. Lísky jsou v prodeji ještě v pátek od 15.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 v pokladně stadionu.

 

 

 

 

 

 

 

S MILANEM KERBREM: O BOLESLAVI, O POHÁRU, O SPARTĚ

 Kerbr: Sparta? Věřím v plný stadion a vítězství


Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Po ročním hostování ve Frýdku-Místku se Milan Kerbr vrátil do kádru trenéra Miroslava Soukupa. Nemohl se dočkat začátku sezony, celou přípravu se těšil, až v ligovém zápase navlékne dres Slovácka.
Zraněné koleno mu zkomplikovalo část letní přípravy, ale před utkáním v Mladé Boleslavi už hlásil trenéru Soukupovi, že je připraven. „Dostat se do ligy je můj velký cíl. Budu rád za každou minutu. Konkurence je velká, ale udělám maximum, abych se do sestavy dostal. Doufám, že můj první ligový gól přijde co nejdříve,“ přál si před začátkem ligy dvaadvacetiletý odchovanec klubu. To však ještě netušil, že by na svoji první branku v nejvyšší soutěži nejraději zapomněl. Do konce nedělního zápasu chybělo pár sekund, Slovácko sahalo v Boleslavi po remíze. Při posledním útoku nakopl domácí Kysela míč k brance Filipka. Střídající Milan Kerbr se ho snažil odhlavičkovat, ale zasáhl míč tak nešťastně, že jej poslal za záda vlastního brankáře.


Milane, můžete popsat, jak se to seběhlo?

Šel jsem do výskoku a všímal jsem si jen balonu. Vtom zavolal Mira Filipko, trochu jsem se skrčil a nešťastně míč lízl do brány. Beru to celé na sebe. Když už jsem byl ve výskoku a měl balon na hlavě, měl jsem do něj jít daleko důrazněji a odhlavičkovat ho pryč nebo pustit gólmanovi.


Trenér Soukup mluvil o tom, že jste v těch místech neměl co dělat. Měl jste prý celou situaci nechat stoperům…

Neměl jsem určeného hráče ani prostor. S mojí výškou jsem šel pomoci dozadu, bohužel z toho byl vlastní gól.


Byly po zápase nějaké výčitky od spoluhráčů?


Byly, byly, kritiku od spoluhráčů jsem čekal. Hlavně kluci vzadu se ptali, jestli jsem slyšel Filipka a proč jsem mu balon nenechal. Alespoň propříště vím, že když budu mít míč na hlavě, musím do něj jít i za cenu, že se srazím s vlastním brankářem nebo spoluhráčem.


Váš otec má v lize odehráno 140 zápasů, je to bývalý reprezentant. Co vám k tomu řekl on?

Viděl to stejně jako ostatní, ale také říkal, že se to ve fotbale někdy stane. Mám dát hlavu nahoru a makat dál.


Na první ligový gól tak asi do smrti nezapomenete…

Určitě ne. Byl to můj druhý ligový zápas a hned vlastní gól. Co hraji fotbal, tak jsem vlastňák nikdy nedal. Věřím, že byl poslední a další góly budou jenom do soupeřovy branky.


Na hřiště jste přišel deset minut před koncem. Jaké jste měl taktické pokyny trenéra?


Nějaké přesné pokyny mně trenér nedal. Měl jsem se snažit podržet míč na půlce Boleslavi a pokusit se ohrozit brankáře. Jednou to skoro vyšlo. Kopali jsme standardku, šel jsem do šestnáctky, balon se ke mně odrazil, ale střela mi v těžké pozici nevyšla podle představ.
V závěru letní přípravy jste měl zdravotní problémy s kolenem, už je všechno v pořádku?

V týdnu před zápasem v Boleslavi jsem začal trénovat naplno. Koleno drželo a necítil jsem žádné omezení, za což jsem strašně rád. Musím nabrat sílu do nohou. Dva týdny jsem nic nedělal, jen něco v posilovně, ale na nohy nic.
Jaké máte dojmy z prvních dvou ligových kol?

Víme, že jsme mohli mít nějaké body z obou zápasů a namísto toho nemáme nic. Nezbývá než to hodit za hlavu. Nemůžeme nic dělat, jedině celý týden makat a pořádně se připravit na Spartu. Věřím, že bude plný stadion a diváci nás poženou za první výhrou.


Ve středu jste porazili v poháru Heřmanice pouze 2:0. Proti mužstvu, které hraje I. A třídu, se čekala výraznější výhra…

Hráli strašně zezadu, těžko jsme se dostávali do jejich šestnáctky. Ale s tím, že budou zalezlí, jsme počítali. Pár kombinací nám vyšlo, škoda že jsme je nedotáhli do konce. Měli jsme dát první gól daleko dřív a mohlo to být jiné.


Měl jste i vy šance na vstřelení gólu?

Jednu vyloženou jsem měl. Přebral jsem si balon do vápna a šel z úhlu sám na brankáře. Chtěl jsem ho přehodit, jenže jsem byl moc blízko a gólman míč vyrazil. Musím uznat, že to měl být gól.


Ve třetím kole poháru vás čeká třetiligový Frýdek-Místek, ve kterém jste v uplynulé sezoně hrával. Přál jste si právě tento klub?

Hlavně bych byl rád na zápas nominovaný. Bylo by super zahrát si proti klukům, se kterými jsem byl uplynulou sezonu. Frýdek mám rád, vždycky se tam budu rád vracet.


V neděli přijede pražská Sparta, která zatím v sezoně šlape na jedničku, v pohárech ani v lize nezaváhala. Co na ni říkáte?

Spartu jsem viděl několikrát v televizi. Z hráčů osobně neznám nikoho, ale celkově asi tuším, co můžeme čekat. Momentálně jsou ve velké formě a hrají nejlepší fotbal v lize. O víkendu nás určitě nečeká nic lehkého.


Odehráli jste dva smolné zápasy. Zlomí se nepříznivá bilance právě proti Spartě?

Všichni v to doufáme. Každý udělá pro výhru maximum. Výhra nás může nakopnout k dalším zápasům.

 std

 

Milan Kerbr