Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Uvidíme či uslyšíme na internetu, jak skupinka lidí v Hradišti rozhoduje o penězích a dalších důležitých věcech města? Bohužel, zřejmě ne ...

Ach jo, zase vás tady bude otravovat tématem, které vás vůbec nezajímá a považujete jej za naprosto nedůležité a okrajové. Ale bohužel, nedám s ním pokoj.

Tady, pro malou hrstku z vás, které zajímá dění kolem vás a na radnicích, dávám zvukový záznam z dnešní tiskové konference vedení Uherského Hradiště. Tento kousek záznamu je z momentů, kdy starosta a místostarosta města mluví o tom, jestli bude možné, aby si lidé na internetu kdykoliv mohli třeba z archívu pustit jednání zastupitelstva města na videu nebo si mohli pustit alespoň zvukový záznam.

Zatím to vypadá  tak, že na internetu nebude nic. Ani video. Ani zvuk. Občané to nechtějí, opozice to také nechce, říká vedení Hradiště. Tak, a basta.Sami to prosazovat nebudeme - dyž to ti občané a opozice vlastně nechtějí :) Prý bude možná průzkum veřejného mínění :)

Proč by měli lidé vědět, jak jednáme o veřejných věcech a penězích? Proč by si to mohli kdykoliv na internetu pustit? K čemu? Dyť je to nezajímá.

Upřímně řečeno, už jsem tak unavený z chování různých konšelů na různých radnicích, kteří jsou nejraději, když jim nikdo do jejich šéfování nemluví, že už se mi ani nechce vysvětlovat, proč má smysl dávat na internet například zvukové záznamy ze zastupitelstev, nebo většinu dokumentů, které se týkají dění a rozhodování v bocích či městech. Stejně tak jsem ale unavený a naprosto zklamaný z nezájmu lidí o skutečně důležité věci. Tak to ale asi v historii bylo vždycky - jen dříve neměli asi naši předci Blesk, Novu a různé celebrity :(

 

Takže, milá menšino, kterou toto téma zajímá, pusť si třeba záznam z oné dnešní tiskovky. Dnes se mi opět potvrdilo, že pokud jde o otevřenost hradišťské radnice vůči občanům, jsou bohužel mnohé města dál. Samozřejmě, mají zvukové záznamy, některé i videopřenosy, plus další vymoženosti.

A nejen města, i některé obce - dyť například videopřenosy ze zastupitelstva jsou už dávno i v té naší malé Lhotě ...

RB 

Ps. A pochopitelně se tomuto přístupu vedení Hradiště a zastupitelů budu někdy brzy věnovat v MF DNES ...

Pro vysvětlenou ke zvukovému záznamu, který je tady v příloze - místostarosta Blaha novinářům povídá o tom, jaké existují technické varianty videopřenosů ze zastupitelstva. V pondělí totiž o těchto možnostech mluvil jeden z odborníků před zastupiteli, kteří ale na tyto možnosti videopřenosů ze zastupitelstva reagovali hodně vlažně. Hlavní argument proti? Lidi by přenosy či záznamy ze zastupitelstva asi nezajímali. 

 

Nejlepší řešení ale už znám - zvukové záznamy například ze zastupitelstva v Hradišti budu dávat na internet sám bez ohledu na jeho vedení a zastupitele, Hradiště navíc ušetří peníze za techniku, protože to dám rád na web zcela zdarma :) :)

 

Zvukový záznam stáhnete tak, že kliknete na myš pravím tlačítkem a soubor uložíte na plochu svého počítače. A pak už můžete poslouchat...