Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Utkání roku je tady! Lhota proti silné Nivnici! TADY jsou předzápasové informace. A jak tipoval ligový fotbalista Slovácka?

1333660687-3-1333660687

Bude to utkání, které lze nazvat opravdovým utkáním roku. Nebudou tady sice bojovat ligová mužstva, ale přesto tady můžeme vidět stejnou vůli a bojovnost jako (občas) v nejvyšších patrech českého fotbalu. Bude to boj prvního s druhým, bude to boj 37 bodů proti 35 bodům. 

Na jedné straně Nivnice, lídr, suverén, velesilný tým, nesmírně ambiciozní a sebevědomý, který nakoupil několik hráčů a automaticky počítal s tím, že postoupí o soutěž výš.

A na druhá straně Ostrožská Lhota, zdánlivě nenápadné mužstvo, o kterém jeho vlastní trenér před časem prohlásil, že hráči hrají špatně a postavení v tabulce neodpovídá výkonnosti mužstva. Kdo ovšem těmto slovům uvěřil, brzy poznal, jak se mýlil. Ostrožská Lhota má kvalitní tým, který těží z vynikajících výkonů svého brankáře, a není vůbec vyloučeno, že Lhoťané srazí také na kolena Nivničany.

Přijďte se podívat na toto utkání, který vypukne v neděli v 15.30 hodin. Přijďte se podívat, jak dopadne souboj ambicí a zdánlivé bezstarostnosti.

I když zřejmě nebylo člověka, který by netipoval za vítěze okresního přeboru Nivnici, minulý týden ukázal, že všechno může být jinak. Lídr soutěže totiž prohrál na hřišti průměrných Polešovic. Naopak, Lhota s přehledem vyhrála ve Vlčnově, který nastoupil s posíleným mančaftem.

 

„Podali jsme jeden z nejhorších výkonů sezony a Lhota nám šlape na paty,“ píše se na klubovém webu Nivnice k zápase v Polešovicích. Šéf fotbalistů Nivnice Karel Kopecký už po podzimu o ničem jiném, jako postupu nemluvil „Samozřejmě, že chceme postupovat, ale do konce soutěže je ještě daleko. Druhá Ostrožská Lhota se jen tak lehce nevzdá,“ soudí předseda vedoucího celku tabulky.

Místopředseda Lhoťanů František Štregenich, ale o zápasu jara nemluví. „Bude to důležité utkání, které hodně napoví o postupujícím, ale pro nás bude zápas jara semifinále poháru.“

 

Právě v semifinále poháru se stejní soupeři střetnou v pátek 11. května. Tentokrát budou domácí Lhoťané.

Ještě pro pořádek: V podzimním vzájemném zápase prohrála Ostrožská Lhota na domácím hřišti 0:3.

 

BUDE PŘEKONÁN DIVÁCKÝ REKORD?

V neděli se čeká v Nivnici rekordní návštěva. Domácí mají průměr 213 diváků na zápas, to je absolutně nejvíc v celé soutěži. Fanoušci Lhoty jsou na třetím místě s průměrem 147. Pokud bude jenom trošku slušné počasí, tak se čeká překonání letošního rekordu. Zatím ho drží zápasy Nivnice - Vlčnov a Mařatice – Košíky, oba duely vidělo podle pořadatelů přesně 400 diváků.

 

Zápas v Nivnici se hraje v neděli od 15.30 hodin.

Čelo tabulky vypadá takto:

1. NIVNICE 37 BODŮ

2. LHOTA   35 BODŮ

3. KOSTELANY 27 BODŮ

 

Je jasné, že po nedělním zápase se změní statistika jednoho z mužstev. Nivnice doma ještě neprohrála a dokonce neztratila ani bod. Lhoťané se zase můžou pyšnit, tím, že jako jediní ze hřišť svých soupeřů neodcházeli s prohrou. Jak to dopadne v neděli? Moudřejší budeme zhruba o půl šesté odpoledne.

 

Radek Bartoníček, Stanislav Dufka
(Kteří drží pace Lhotě a věří, že vyhraje. Právě kvůli vítězství v takových utkáních má smysl hrát fotbal!)

 

 

A jak vidí utkání fotbalová veřejnost a fanoušci? Tady je malá anketa.

 

FOTBALOVÍ ODBORNÍCI LHOTĚ PŘÍLIŠ NEVĚŘÍ

 

JAN MACHALA – obránce Spartaku Hluk

Jelikož v minulem zapase Nivnice prohrála, tak čekám, že se bude chtít ukázat v jiném a lepším světle. Domácí nenechají nic náhodě a vyhrají 3:1.

      OBRÁNCE HLUKU JAN MACHALA

 

PETR KOHŮT – útočník Velké nad Veličkou

V tomto duelu fandím Lhotě, protože tam mám spoustu kamarádů a půl rodiny. Vzhledem k tomu, že utkání Lhota-Nivnice jsem na podzim viděl a Nivnice hrála lip, tak by to mělo být pro favorita doma jednoduché. Bude to hodně důležitý zápas, ve kterém jde o šest bodu. Tipuji, že Nivnice vyhraje 2:1. jedna branka domácích bude z penalty.


PETR KOHŮT ( VE ŽLUTÉM) V ZÁPASE VÝBĚRU OKRESU HODONÍN PROTI SLOVÁCKU. V UTKÁNÍ SE MU PODAŘILO VSTŘELIT PARÁDNÍ GÓL.

 

VLASTIMIL DANÍČEK - defenzivní záložník 1. FC Slovácko

Neznám ani jedno mužstvo. Můžu tipovat jenom podle tabulky, ale Nivnice doma ještě neprohrála, tak neprohraje ani tentokrát. 3:1 pro domácí.

VLASTIMIL DANÍČEK SE ZPOVÍDÁ REPORTÉRŮM TELEVIZE. Foto: 3 x std

 

OLGA PAVELKOVÁ – fanynka Lhoty

Omlouvám se, nikdy jsem nesázela. Věřím Lhoťanům a dávám jim hlas. To je jediný fotbalový klub, kterému fandím. Lhota vyhraje 2:0.

OLGA PAVELKOVÁ. TADY TO VYPADÁ, ŽE TIPUJE REMÍZU, ALE OBĚ JEDNIČKY SÁZÍ NA LHOTU. JAKO JEDINÁ VĚŘÍ LHOŤANŮM. Foto: Archiv Olgy Pavelkové

 

TOMÁŠ HORÁK – kapitán fotbalistů hlucké juniorky

Lhota mě sice svou výhrou ve Vlčnově překvapila, ale tady se obávám, že není co řešit. Nivnice podruhé prohrát nemůže, kvalita, alespoň soudě podle našich zápasů je na straně domácích. Tipuji 3:1.

 

TOMÁŠ HORÁK ( VE ŽLUTÉM), KTERÝ SE SNAŽÍ UBRÁNIT V PODZIMNÍM ZÁPASE HLUKU NEJLEPŠÍHO STŘELCE OKRESNÍHO PŘEBORU A PRÁVĚ NIVNICE PETRA LUKEŠE. LUKEŠ MÁ NA SVÉM KONTĚ 16 BRANEK. Foto: std

 

NA ZÁVĚR JEŠTĚ TIP Z TÁBORA NIVNICE

JOSEF ŠIMČÍK - trenér přípravky Nivnice:

Vyhrajeme 3:1 

 

JOSEF ŠIMČÍK. Foto: http://fotbal-nivnice.7x.cz/