Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Úterní večer v Hluku: videozáznam hluckého mládí - děti ze Žarúžku a CM při ZUŠ na besedě seniorů + ženy z Kunovic, kde kurnik mají další slávu

Tož, kdybych přidal trošku humoru, řeknu vám, že senioři už dnes nejsou žádní "zpátečníci" a techničtí "analfabeti", takže, když jsem se včera objevil s kamerkou na jejich besedě, vůbec jsem se nedivil jejich otázce, jestli ještě večer najdou záznam jejich besedování na internetu - jó, časy se mění, dnes chce mnět každý všecko "onlajn", aj senioři :) Kde sů ty časy, když jsem je začal poprvé natáčat někdy před sedmi lety a někteří sa mě ptali, co ten internet vlastně je a kde ho najdú :)
 
Tady proto dávám urychleně,  super aktuálně videozáznam včerejšího seniorského besedování, o kterém pravidelným čtenářům stránek nemusím nic říkat, senioři v Hlukuk jsou unikát, scházející se měsíc už několik roků a tvrz bývá při jejich setkání většinou plná. Největší "štabarc" bývá, když hraje a zpívá místní dechovačka, to je taková atmosféra, že aj mně "mlaďochovi" poskočí srdce :) Však si na poslední videoukázce můžete zazpívat a zatančit také - odsuňte v kanceláři stůl, kukněte na kolegynia uvidíte, že už sa od vás nebudute chtět ani odlepit :)
 
Včerejším hlavním hostem bylo hlucké folklorní mládí, doufám, že se najednou aspoň nějací rodiče a prarodiče, kteří se na své děti podívají, na tvrzi se představily děti ze Žarúžku a také členové veleúspěšné CM při ZUŠ v Hluku, která ve své kategorii vyhrála nedávno v Mikulově dokonce celostátní přehlídku nejlepších dětských muzik! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Tady jsou ženy z Kunovic, měly pěkné kloboučky, ve kterých vystupovaly a také pilně tančily. V Kunovicích majú zrovna dneskaj veliků slávu, představte si, že otevírajú Areál Jízdy králů - za 17 000 000 korun!!! Kurnik, tam bůdú aj zlaté kohútky, mosím sa jít podívat :)
 
Už vážněji ale dodávám, že toto jako Hlučané musíme v dobrém Kunovicích závidět, nejdříve sehnalo vedení města stovky milionů korun a opravilo celý statek a teď ještě za skoro dvacet milionů přidalo úpravu okolí... Sakra, jak to v těch Kunovicích dělají???!!!  My máme na tom našem statku pořád ..... :)
 
Odpusťe mi poněkud populistické řečí, v Hluku se pro změnu udělaly jiné věci, například zateplení sportovní haly, ale stejně, takový areál jako Kunovice nám velmi chybí!!! V Kunovicích v tom holt umí chodit, na statek sehnaly ohromné peníze s chytrým tahem, že to bude podnikatelský "inkubátor", nyní areál chytře nazvali po populární Jízdě králů, což vždy při získávání peněz je dobrý magnet, a teď si už můžou Kunovjané tam i tam užívat - a také to dotovat :) 
 
Ještě jedna věc, kterou rovněž Kunovice mají a Hluk ne.... Když jsem se byl kdysi v Kunovicích podívat do jejich jednoho městského domu, moc se mi líbilo, že dole byl prostor pro maminky s dětmi a nahoře se scházeli senioři, nádherné propojení generací ve špičkově nové budově... I na toto v Hluku marně čekáme.... Kunovice, ještě před 25 lety chřadnoucí odnož pyšného Hradiště, udělaly obrovitý skok dopředu! Teď ještě vyřešit dopravu, protože neustálé kolony jsou naprosto šílené!!! Jó, mít hejtmana nebo vícehejtmana z Kunovic, tak se vsadím, že za těch dvacet let už máme čtyřproudovou dálnici :) 
 
 
 
 
A tady už hraje a zpívá hlucká muzika, šak jak říkám, u nás na Slovácku nemůže dechovku nic nahradit, u nás mamka zpívala snád od mojého narození, tož to už má člověk v krvi nadosmrti :) A ten tanec, dycky dyž vidím o seniorské besedě šrumec na tanečním parketě, tak si říkám, že ti hučtí senioři v pohodě přežijú aj 21. století :) Počítám, že sa včéra končila zaséj někdy kolem půlnoci, dyž sa nejde ráno do práce a člověk má důchod, tož sa može chodit dóm aj ráno, né? Šak mladí to doma pochopí...  Nic ve zlém a všecko dobré, přátelé!