Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tyto holky by nás měly nově obléknout aneb Podívejte se na práci šikovných módních návrhářek a švadlen ze Strážnice. TADY je jejich módní show s modely a muzikou!

Následujícím zastavením bych rád připomněl, že Slovácko bývalo mimo jiné místem s mnoha šikovnými švadlenami, které pracovali v několika oděvních firmách. Bohužel, většina z nich zanikla, ale tradice šikovných švadlen, které umí navrhnout pěkné oděvy a samy si je ušít, tady ještě naštěstí zůstává. Centrem této tradice je Strážnice, a já bych vás chtěl seznámit se školou, kde tyto šikovné dívky vychovávají.

Rád bych tak této škole splatil i určitý dluh, protože loni jsem tam dělal reportáž, která ale nakonec ani v novinách. Jako zpravodaj pro MF DNES pro Uherskohradišťsko a Uherskobrodsko jsem chtěl totiž do novin psát také z Veselska, Strážnicka a Kyjovska, ale zjistil jsem, že to časově není bohužel možná - reportáž ze Strážnice mi tak zůstala v bloku, ale na příjemný pocit ze školy jsem nezapomněl. 

Proto vás nyní zvu prostřednictvím několika video ukázek do Veselí nad Moravou, kde šikovné dívky z této školy ukázaly výsledky své práce. Samozřejmě, dlužím vím název školy: Střední odborná škola oděvní a Střední odborné učiliště ve Strážnici. 

O kvalitě této školy svědčí například pohled na ceny, které sbírá. Například? V letech 2005 až 2010 absolutní vítěz soutěže Mladý módní tvůrce ČR. Avantgarda Lysá nad Labem 2011 - 1. místo. Prostějovskáb zlatá jehla 2011 - 1. místo a zvláštní cena poroty. Fashion Games 2011 v Praze - 1. místo. Mistrovství ČR juniorů v aranžování 2009 - 1. místo.

 

Nyní už tedy pojďte módní show ve Veselí nad Moravou s názvem Noční metropole, na které diváci viděli řadu zajímavých módních nápadů, posuďte sami. Videa ještě doplním popisky, na většině ukázek je ale zároveň vidět název kolekce a jméno její autorky.

Byla to paráda, krásné modely, hezké holky, výborná muzika, plno lidí, člověk si skoro připadal jako ve skutečné metropoli - jen by se nemohl rána probudit na slováckém venkově a vidět, že vzhledem k poloprázdným peněženkám a špatnému vkusu chodíme mnohdy oblékaní jako za oněch památných "vietnamských" časů :) :)
Takže - holky, čekáme na vás a na vaše soukromá krejčovství! Potřebujeme převlíknout - tak na nic nečekejte a p
usťte se to toho! :)

RB 

(TADY je ještě reprotáž ze strážnické školy, kterou jsem dával na web v minulosti, s videem a fotkama) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... tak, a toto video se čtyřma holkama jsem natočil ve škole loni v květnu ...