Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Turisté ve Skalici na Trdlofestu

Turisté ze Lhoty na Trdlofestu ve Skalici


Když jsme v loni navštívili „svobodné královské město Skalica“, pozvala nás paní Zalubilová, která nás městem provázela: „Přijeďte příští rok na trdlofest“.

Nebylo nás moc, přece ale jsme vyjeli v sobotu 17.5.08 do Skalice. Počasí bylo krásné tak cesta rychle ubývala a opět po roce jsme se setkali s manželi Zalubilovými, každý lhoťan zná Zdenka Zalubila a jeho manželku Milku - bratra a švagrovou Marušky Maluškové, která tuto akci se svým manželem Pavlem zorganizovala.

Plné ulice lidí ve městě a plný přírodní amfiteátr Františkánského kláštera, kde se trdlofest konal, svědčil o tom, že je to dobrá akce, která přitahuje návštěvníky z širokého okolí. Pěkně připravený kulturní program a chutně přichystané zázemí pro hladové a žíznivé hosty trdlofestu byl důvodem, že se nám ani nechtělo odjíždět.

Že je Skalica pěkné město jsme se přesvědčili z vyhlídky na věži kostela sv. Michala. Nemohli jsme vynechat ani prohlídku krásného kulturního domu, který projektoval slavný architekt Jurkovič a prohlídku starobylé rotundy nad městem.

Na cestu zpět jsme zvolili trasu při Baťově kanálu přes nový Skalický přístav a Sudoměřický Výklopník.

Žízeň a hlad po zdařilém výletu jsme zahnali na pizze u Jurásků, ale dlouho se nikdo nezdržoval, protože únava se rychle dostavovala a každý se těšil na teplou sprchu a postel.

Za organizátorku pěkného výletu Marušku - Jara HASIČ.