Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tonda Vrba: Podívejte se na krásný dětský muzikál z Hrubé Vrbky (video a fotky) + Reportáž v České televizi

Tonda Vrba mi přesně deset minut po půlnoci z neděle na pondělí poslal zprávu o tom, jak krásný zážitek si dnes odnesli všichni diváci, kteří přišli do Hrubé Vrbky na představení Ztracená ovečka. Na svých stránkách jsem měl několik dnů pozvánku na tuto akci, a jsem moc rád, že vy se už nyní můžete seznámit s celým jejím průběhem. Bohužel, osobně jsem měl víkendovou službu v novinách a musel jsem jezdit po jiné části našeho regionu. Tondovi moc děkuju!
RB 

Reportáž o celé akci odvysílala také Česká televize: klikněte TADY 

Ps. Všechna Tondova videa najdete TADY

A moc bych vám chtěl doporučit také web Hurbé Vrbky, TADY  jej najdete, sami se můžete přesvědčit, jak moc to ve Vrbce žije a kolik zajímavého a užitečného tam dělají...

 

 

 

 

 

Ztracená ovečka zaplnila hrubovrbecký kulturák

Hrubá Vrbka-Známý biblický příběh Ztracená ovečka v muzikálové podobě předvedlo premiérově v zcela zaplněném hledišti kulturního domu na padesát dětí ze tří škol-mateřské z Hrubé Vrbky, základní z Kuželova a církevní školy z Veselí nad Moravou. Zajímavý divadelní projekt vzbudil u diváků zasloužilý obdiv a jeho děj o ovečce Milce, vlku Fešáku, dobrém pastýři, poslušných ovečkách, ale i lstivých vlcích, zcela zapadl do nastávajícího velikonočního období.

„Od začátku nácviku byly děti nadšené a byla s nimi výborná spolupráce včetně jejich rodičů," sdělila po úspěšném odehraní režisérka Judit Blažková, studentka z Hrubé Vrbky z jejíchž iniciativy vznikla realizace Ztracené ovečky. Pomáhal ji přitom šestičlenný tým dospělých, mezi kterými byla i učitelka církevní školy Eva Miklošková. „Z naší školy přijelo šestnáct dětí. Nacvičovali jsme dva měsíce, ale společné tři zkoušky proběhly až poslední tři týdny. Reprízu plánujeme do konce dubna ve Veselí," podotkla Eva Miklošková.

Představitelku hlavní role ovečku Milku ztvárnila herecky šikovná, desetiletá Veselanka Sára Motyčková. „Až budu velká chtěla bych být moc herečkou. Mým vzorem je paní Jiřina Bohdalová," prozradila s kytičkou v ruce Sára, která navštěvuje při škole dramatický kroužek.

„Děti byly úžasné, přirozené, role jim sedly.  Mně se líbilo, že muzikál byl upravený moderně na současnou dobu a přitom zazněla biblická zvěst, která patří k velikonocím," podělila se o divácký dojem Irena Mikesková z Velké nad Veličkou, která se podílela při výzdobě sálu výstavkou dětských kreseb.

 Antonín Vrba