Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tonda Vrba: Podívejte se na košt trnek - vařených i tekutých - v Louce + Folklorní vystoupení: Muziky Romana Sokola a Jožky Staše, Kateřiny Stašové, žen z Bukovan a mužů z Louky

Nedávno Tonda Vrba spolupořádal, a také točil, košt zelí v Hluku. Nyní se můžete podívat na další jeho akci a videa. Tentokrát jsou z místa, které je od Hluku vzdálené jen několik kilometrů. Stačí jet z Hluku do Boršic u Blatnice, Blatničky a Blatnice pod Sv. Antonínkem a už jste v Louce, první obci Horňácka.

Právě tamní radnice společně s Tondou tam pořádají "Košt od varených po tekuté trnky", který se uskutečnil už pošesté. Zájem lidí byl velký, zájem kuchařek také, takže kdo jste nemohli být na místě, podívejte se na videa tady.

Chtěl bych vás upozornit také na hudební videa, můžete si poslechnout výborné horňácké muziky, kterým primuje Jožka Staša a Roman Sokol, nevynechejte ani krásný hlas Jožkovy sestry Katky. A pro příznivce zpěvu sborů je v Tondové "nabídce" vystoupení ženského sboru z Bukovan a domácího mužského sboru z Louky.  

Tonda ještě připsal pozvánku: Byla to moc a moc pěkná událost, a to především díky místním šikovným ženám. Postupně budu vkládat videa, které jsem stačil natočit až do pozdních večerních hodin.

RB 

Ps. Všechna Tondova videa najdete, prosím, TADY ...