Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tonda Vrba byl na setkání Čechů, Moraváků a Slováků na Velké Javořině, kde bylo nějak moc politiky - tady jsou jeho videa

Poslední červencovou neděli se setkali už tradičně na Velké Javořině Češi a Slováci. Program byl nachystaný pěkně bohatý, ale počasí všechno zhatilo. Přesto Tonda natočil několik videoukázek, za které mu patří velký dík.

Na můj vkus bylo na Javořině nějak moc politiky, jsem velký příznivec setkávání s lidmi z druhé strany hranic, ale bez politiků a autobusů zdarma, kterými bylo možné se na Javořinu dostat.    

Pokud jde o Slovensko, už dlouho přemýšlím, jak ho "dostat" podstatně více sem na stránky. Zatímco Slováci mají k české kultuře i řeči poměrně blízko, bohužel, naopak to neplatí. A je to obrovská škoda.

Rád podpořím tady na stránkách česko - slovenské, nebo moravsko - slovenské projekty, a to zejména  ty, které nejsou vyloženě postavené na dotacích a politice.  Politici v minulosti napáchali na našich vztazích se Slováky mnohem víc škody než užitku.

RB 

 

Tady si Tonda povídá s lidmi z Tišnova ... Příznivci politické strany Moravané. Osobně se jako Moravan cítím, ale do politické strany bych nevstoupil ...

 

 

A tady ještě Moravané...

 

 

 

A tady jsou také politici, ovšem podstatně větší šarže - náměstek hejtmana Libor Lukáš a starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský. Stojí ve stanu známého boršického vinařství Zlomek - Vávra, kde zazpívali i chlapi z mužského sboru Boršičané.

 

 

 

A tady máme dalšího politika, Zdeňka Škromacha. A také ředitele hradišťského Klubu kulturu Macha, který oznamuje, že program slavností se ruší.