Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

To nikdo nečekal: Slovácko dostalo od Příbrami tři branky, trenér Soukup skončil na tribuně. Video hodnocení obou trenérů

1312139568-slovacko-pribram-2-026

Byl to zvláštní zápas. Na Slovácku vyhrála Příbram, ta Příbram, která se každoročně v lize zachraňuje a v uplynulé sezoně vstřelila ze všech prvoligových celků nejméně branek. Na Slovácku dala hned tři góly. Měla hlavně skvělého brankáře, Aleše Hrušku, který byl jednoznačně mužem zápasu. Těžko hráčům něco vyčítat, bojovali, dřeli, snad jen neproměňování šancí, kterých bylo na dalších pět zápasů.  O převaze Slovácka svědčí i poměr střel na bránu:  Slovácko 23. Příbram 6. Každá druhá střela Příbrami na branku tedy skončila v síti.

Fanoušci se hodně zlobili na hlavního rozhodčího. Je pravda, že některé zákroky hlavně na Libora Doška byly hodně diskutabilní. Zlobil se i trenér Soukup. Těsně před koncem prvního poločasu ho vykázal na tribunu hlavní rozhodčí. „Kopnul jsem do lahve,“ vysvětlil důvod svého potrestání Miroslav Soukup. „Víte jak to bylo označeno? Jako hrubě nesportovní chování,“ kroutil po zápase hlavou kouč Slovácka.


Oba góly Slovácka zařídila nová posila Libor Došek. Nejprve nahrával Filipu Hlúpikovi a v poslední minutě proměnil penaltu. Tady je s ním rozhovor:

 

Došek k obráncům Příbrami: Byly to zápasnické chvaty


Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Útočník Libor Došek přišel do Slovácka dávat góly. Prvního se dočkal hned v ligové premiéře., když s jistotou proměnil penaltu.
Jeho gólová trefa měla ovšem hodně hořkou příchuť, v samém závěru zápasu jenom kosmeticky upravila prohru Slovácka. „Gól nám nepomohl, nijak jsem ho ani neoslavoval,“ okomentoval svoji trefu Došek.

Dali jste dvě branky, přesto jste prohráli. Kde hledat příčiny?


Kdo tu byl, tak to viděl. Prohráli jsme díky naší neproduktivitě v útočné fázy. Těžko se mi zápas hodnotí, ale je to můj první dojem.

Necítíte se poškození? Rozhodčí nechal spoustu zákroků na vás bez povšimnutí?

Nechci hodnotit rozhodčího, ale před sezonou tady byl delegát a tvrdil nám, že se takové zákroky budou posuzovat přísně. Zatím to tak nevypadá. Kolikrát to byly od obránců Příbrami zápasnické chvaty. Mělo by se to víc trestat, s fotbalem to nemá nic společného. Rozhodčí zákroky nepískl, to se stane, dalších šancí na vstřelení gólu jsme měli dost.

Všechny souboje jste ale ustál, neměl jste myšlenky po těch tahanicích za dres ve vápně upadnout?

Já to zkusím příště a uvidíme (smích). Jsem na tyto věci v uvozovkách hloupý, raději takové situace ustojím. Rozhodčí by to stejně nepískali, je zbytečné se o to pokoušet. Prostě to ustojím a nějak to dopadne. Pokud bych to neustál, musela by to být taková kosa, která by mně polámala nohy.

Dal se některý zákrok obránců Příbrami na vás pískat jako penalta?

Nevím, těžko říct. Možná tam bylo pár takových situací, ale to nebudu rozebírat. Rozhodčí to prostě nepískl. Já jsem během zápasu v emocích a hodnocení nemůže být z mé strany úplně objektivní. Prostě to nepískl, tak asi nebyla.

Nevyčítáte si, že jste měl nějakou vaši příležitost řešit jinak?

Vždycky se to dá řešit jinak. Hlavičku chytil výborně gólman, to už jsem si myslel, že je gól – klobouk dolů. Druhá velká šance byla strašně rychlá. Dal jsem si to z levé nohy na pravou a nestihl jsem se podívat, kde stojí gólman, trefil jsem balón přímo do něj. Spíš si myslím, že jsme měli jiné šance, které se daly řešit technicky – kolem brankáře. Mohl být klid, bohužel to tak nebylo.

Hrál jste první ligový zápas na hrotu s Ondřejkou. Je vaše souhra už optimální?


Optimální to není, to bychom dali každý dva góly. Myslím si, že posun je vidět. Véna měl také několik šancí, víme, co od sebe můžeme čekat a souhra tam byla určitě vidět.

Po delší době jste nastoupil v základní sestavě a diváci skandovali vaše jméno už před výkopem. Užíval jste si zápas?

To každopádně, klobouk dolů před fanoušky. I když jsme prohrávali o dvě branky, pořád fandili, to jsem ještě nezažil. Velký dík fanouškům, bylo to fantastické. Já jsem si to hodně užil, bohužel s hořkou tečkou na konec.

Na penaltu jste byl určený nebo jste si věřil?

Byli jsme určeni já a Láďa Volešák. On však už na hřišti nebyl, takže to bylo jasné. Stejně bych ho ale k penaltě nepustil, i kdyby tam byl. Jsem přece starší (smích). Na penaltu jde ten, kdo se cítí líp. Když tam nebyl, tak jsem si balon vzal.

Věřil jste, že se dá zachránit alespoň remíza?

Penalta byla v poslední minutě, bylo to jenom korigování výsledku. Nečekal jsem, že se bude hrát dlouho a také se nehrálo.

Jste rád i za takový gól?

To neřeším, prohráli jsme. Vyrovnání by bylo lepší, gól nám nijak nepomohl, že bych nějak oslavoval, to se říct nedá.

 

REPORTÁŽ SLOVÁCKÉHO DENÍKU A VÍCE FOTEK ZE ZÁPASU JE TADY:

 

NÁZORY OBRÁNCE SLOVÁCKA JANA TROUSILA NA ZÁPAS NAJDETE ZDE:

 

VIDEO: TADY JE HODNOCENÍ TRENÉRA SLOVÁCKA MIROSLAVA SOUKUPAA TADY HODNOTÍ ZÁPAS KOUČ PŘÍBRAMI DAVID VAVRUŠKA (OMLUVTE PROSÍM SNÍŽENOU KVALITU)


Libor Došek. který vstřelil v poslední mi nutě zpasu gól. Výsledek jenom kosmeticky upravilMajitel fotbalové Příbrami Jaroslav Starka. I když byl celý zápas na lavičce hostů, bylo těžké ho vyfotit. Podařilo se až po skončení utkání.

 

Kouč domácích Miroslav Soukup. Poprvé co vede Slovácko ho rozhodčí vykázal na tribunu

 

TEXT A FOTO: std