Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tisková zpráva z kina v Uherském Hradiště: nabídka mnoha zajímavých akcí, podívejte se!

Pěkný den, posílám informace kin o nejbližších filmech a událostech:

 

PROGRAM FILMŮ

 

Velká šestka ve 3D

-film pro celou rodinu o partě vynalézavých kámošů a jejich obřím robo kámošovi získal nominaci na Oscara v kategorii nejlepší animák! 29. 1. ve 14.00, 30. 1. 14.00, 31. 1. 16.00 a 1. 2. 15.30 hodin.

 

Nominovaný je i Kód enigmy, ve kterém exceluje sympatický Benedict Cumberbatch (známý coby sebestředný génius Sherlock Holmes ze stejnojmenného britského seriálu), též nominovaný za herecký výkon. 29. 1. 18.45, 31. 1. 18. a 1. 2. 19.30 hodin.

 

E. A. Poe:

Podivný experiment - už podle autora klasické hororové literatury v titulu si můžeme domyslet poetiku filmu. Půjde o historický thriller / horor, odehrávající se v prostředí blázince na odlehlém místě. Metody psychiatrie viktoriánské doby byly šílené samy o sobě a co teprve, když se zjistí, že si ředitel a pacient vyměnili místa...

Uvádíme 29. 1. v pozdních 21. 00 hodin, 3. 2. ve 20.00 a těšit se můžete i na Hororovou noc za měsíc 27. 2., kdy se k Experimentu přidá Ghoul a dvojka Ženy v černém.

 

 

Do kin přichází i zdivočelá komedie Mortdecai: Grandiózní případ s Johnym Deppem v hlavní roli a partnerkou Gwyneth Paltrow. Základem je knír a Depp v roli nejdivnějšího člověka na světě, který se utká s mafií. 30. 1. 16.00 a 1. 2. 17.30 hodin.

 

Po Mortdecaiovi nastupuje neméně bláznivá Troškova klasika Babovřesky 3. 30. 1. v 18.00 a 4. 2. 17.30 hodin.

 

Do trošku jiného žánru si odskočíme díky filmu Slídil. Hlavní roli ztvárnil Jake Gylenhall, který se vtělil do bezskrupulózního novináře. Abychom připoměli začátky tohoto vynikajícího herce, zařadili jsme do programu Zlatého fondu film Zodiac (David Fincher, 2007).

 

Impozantní film Hacker získal pozornost především milovníků klasických thrillerů. Nejnovější film Michaela Manna, režiséra strhujícího Nelítostného souboje a populárních Miami Vice či Posledního Mohykána. 31. 1. 20.15, 2. 2. 19.30 hodin.

 

Karel Roden získává uznání mnoha českých kritiků coby Fotograf. Ireně Pavláskové se povedlo natočit divácky úspěšný film, který zaujme jak milovníka peprnějšího humoru, tak diváka, toužícího po vášních a dramatu.

 

Pro maminky jsme v rámci baby bia připravili roztomilý film nejen pro děti - Paddington.

 

 

Z NABÍDKY KULTURNÍCH AKCÍ

 

Hvězdný blešák

Bleší trh se nám rozmnožuje do obřích rozměrů, čeká nás foyer zaplněné oblečky, domácími výrobky, vege chuťovkami, hudbou, kávou, zkrátka vše co k pravému blešáku patří. Přijďte se podívat jaké netušené poklady se mohou nacházet v šatníku, bytě či sklepě Vašich známých a přátel. 1. února od 14.00 hodin.

 

Startujeme!

Historie aeroklubu v Kunovicích sahá až do první poloviny minulého století. Seznamte se s koncepcí a plánem na jeho záchranu a rozvoj 2. února v 17.00 hodin.

 

Kočébrování 2014:

Cykly S kloboukem a harmonikou vyrazili čeští divadelníci obohatit o naši kulturu a lidové zvyklosti východní Turecko. Jak je ve zdejších vesnicích a městech přijali Vám přijedou osobně herci v čele s režisérem povědět i ukázat 3. února v 19.30 do kavárny Portál. Po krátkém dokumentu z cest následuje krátká beseda s harmonikou a písničkami velmi sžitého a sehraného souboru... Přijede Vojtěch Johaník, Tereza Koláčková, Tereza Slámová, Vítězslav Větrovec a autorka dokumentu Lucie Harapátová.

 

Ivan Slovenčák a Marek Galbavý vystavují ve Hvězdě

Slovenští umělci, malíř Slovenčák a sochař Galbavý se představí se svou tvorbou na vernisáži 5. 2. v 17.30 hodin. Výstava bude probíhat do 2. 3.

 

Don Giovanni v mrakodrapu

Nevšední zážitek přinese po všech klasicky ztvárněných operách letošní sezóny známý příběh svůdníka v Mozartově geniálním temném díle. Místo původního živého vysílání opery z Paříže v režii Michaela Hanekeho, budeme operu vysílat v záznamu z festivalu v Salcburku. Ve čtvrtek 5. 2. v 19.30 hodin.

 

Pecka půjde do ulic

Dětská kreativní soutěž PeckaFilm, kterou pořádáme, vyhlašuje již šesté kolo, které bude pro úspěch „Pohádek Jana Wericha" opět filmové. Tématem je „Moje ulice" a úkolem dětí bude natočit krátké video ze svého nejbližšího okolí. Tématem jsme se inspirovali u projektu My Street Films, který nyní probíhá po Evropě a jehož výsledky můžete vidět jak na internetovém portále, tak v kině v rámci festivalu

 

Jeden svět 2015.

Více na www.peckafilm.uh.cz Jeden svět 2015 poprvé v Uherském Hradišti! Poprvé v historii kina se bude festival Jeden svět konat i v Uherském Hradišti. Termín festivalu je: 23. - 26. března, pro školy začíná už o týden dříve. Kompletní program filmů zveřejníme začátkem příštího týdne. Už teď se však můžete těšit na koncert Xaviera Baumaxy na závěr festivalu ve čtvrtek 26. března a DJky z Brna.

 

S přáním krásného zimního dne

MgA. Alžběta Medlová

mediální a programový pracovník