Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Těžce zkoušené Haiti - zvukový záznam povídání kněze, který tam slouží + jak pomoci!

Jestliže nyní pročítám aktuální zprávy o obrovském zemětřesení na Haiti, vzpomněl jsem si na léto 2009, když na Antonínku povídal misionář P. Roman Musil, který právě na Haiti slouží. Beseda s ním byla velmi zajímavá, člověk si ještě víc uvědomil, jak naprosto bezbranní lidé v této zemi žijí a jak zoufalé podmínky k životu mají. Pokud dosud neměli takřka, co jíst, po nynějším katastrofálním zemětřesení se ocitli doslova na úplném dnu.

Je to paradox - jestli si někdo "nezaslouží" přírodní katastrofu, tak jsou to právě tito lidé. Přesto se obětí stali oni. Existuje pro to nějaké vysvětlení?

 

Tady je tedy misionář P. Roman Musil, jak jsem ho na Antonínku nahrál

 

TADYTADY nebo TADY si můžete přečíst o Haiti i o tom, co se v této zemi nyní děje...

 

RB 

 

Ps. Určitě řada čtenářů ví, že lidé u nás na Slovácku, ale i jinde, se v minulých letech snažili Haiťanům pomáhat. Tato pomoc pochopitelně pokračuje i nyní, a až naskočí někde nějaká čísla pomoci, budu je tady publikovat...    

 

A odpoledne v podvečer mi "přistál"  v pošte tento mejlík:

 Vážený pane Bartoníčku,

Člověk v tísni dnes vyhlásil sbírku na pomoc obětem zemětřesení SOS Haiti. Díky pravidelným příspěvkům jednotlivých členů Klubu přátel Člověka v tísni jsme mohli okamžitě věnovat 300.000 korun, které budou použity na pomoc lidem, kteří přežili a přišli o střechu nad hlavou a veškerý majetek. Zapotřebí jsou v současné době především léky a zdravotnické ošetření pro zraněné, přikrývky a potraviny.

Přispívat na pomoc obyvatelům Haiti lze přímo na konto naší sbírky SOS Haiti 40954095/0300 nebo prostřednictvím dárcovské SMS ve formě DMS SOSHAITI na číslo 87777. Více informací naleznete na www.clovekvtisni.cz

Všem členům Klubu přátel děkujeme za podporu. Díky Vám můžeme pomoc poskytnout okamžitě (ve chvíli, kdy každé zdržení může znamenat promarněný lidský život) a nemusíme čekat, než se peníze postupně shromáždí na sbírkovém účtu.

S pozdravem,

Irena Bednářová Člověk v tísni, o.p.s. Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2 Mobil: 608 129 140