Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

TENIS V OSTROŽSKÉ LHOTĚ: Děti měly svůj hlavní turnaj - TADY jsou vítězové Franta Pavlas a Andrea Jurásková

1340607837-mistrovstvlhoty-ci2012401
Pryč jsou ty doby, kdy bylo na turnajích žáků okolo pětadvaceti dětí a organizačně jsme to téměř nemohli zvládnout. V posledních zhruba pěti šesti letech chodí pravidelně okolo deseti dětí. Sobotní účast byla z pohledu pořadatelek Ilona Dufkové a Táni Goliášové solidní. V daleko větších vesnicích nemají pro děti turnaj žádný, a pokud bude zájem na stejné úrovni, můžeme být spokojení. Tady je krátká reportáž.

Tenisový mistři Lhoty v žácích jsou Pavlas a Jurásková

Ostrožská Lhota - Týden před koncem školního roku je tradiční termín Mistrovství Ostrožské Lhoty v tenise žáků. Letos se na turnaji sešlo jedenáct mladých adeptů a adeptek bílého sportu. Šest děvčat a pět chlapců vytvořilo dvě skupiny, ve kterých se utkali systémem každý s každým.

V kategorii děvčat si bez jediné prohry a se ztrátou pouhých dvou gamů vybojovala vítězství Andrea Jurásková, která po loňském druhém místě získala zlatou medaili.

V kategorii chlapců prošel celým turnajem stejně suverénně František Pavlas. Nezvykle vyrovnaný byl boj o bronzovou medaili. Od třetího do pátého měl každý tenista jednu výhru a o konečném pořadí musela rozhodnout vzájemná minitabulka. Na závěr poděkoval organizátorům a ceny pro nejlepší předal předseda Tenisového Klubu v Ostrožské Lhotě

Pavel Turčin 

 

FOTKY Z TURNAJE NAJDETE TADY:

 http://nikola62.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Lhoty_v_tenise_-_zaci_2012/

  

 

Konečné výsledky:

Kategorie chlapci:

1. František Pavlas

2. Jakub Juřica
3. David Bílek
4. Roman Matuštík
5. Viktor Malina


Kategorie dívky:

1. Andrea Jurásková

2. Karolína Bílková
3. Radka Žajdlíková
4.Lucie Pavlasová
5.Anna Krátká
6. Natálie Jenčová

 

Foto:std - TEREZA ZÁMEČNÍKOVÁ