Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tenis! Novinky z lhotských kurtů - a pozvánka na první turnaj! A fotky!

Myslím, že je nás určitě několik, kteří chodíme celou zimu kolem tenisových kurtů a sníme o tom, jak jednoho dne se z nich odplaví sníh a kurty osvítí sluníčko. Ony kurty jsou pro nás středobod světa, místo setkávání, kde můžeme pozorovat život v podobě mrňat, která nejdříve přivezou rodiče ke kurtům, aby o několik měsíců později vyskočily děti z kočárků, o něco později už začaly běhat za míčky, chytaly poprvé do ruky raketu a nakonec se po několika letech proměnily v dospělé jedince, kteří na kurty vozí kočárek s vlastním dítětem.

Tady na kurtech pozoruju, jak nám život vyměřuje náš čas, jak jedni s kočárky mládnou a druzí stárnou, protože bolavá kolena, záda či jiné choroby je nakonec od tenisu i sportu odvádějí. Je to onen životní kolotoč, kdy jsme šťastní z každého nového sluníčka a z každé nové začínající sezóny, kdy nám ještě zdraví umožňuje hrát tento nádherný sport...  

Tenisový klub Ostrožská Lhota, založený v roce 1982, vás tedy všechny srdečně vítá v nové sezóně, ať jste či nejste jeho členy, ať jste či nejste z Ostrožské Lhoty. Každého z vás rádi na kurtech přivítáme, ať už přímo na antuce nebo při příjemném posezení u kurtů. Přijďte se podívat, přijďte si zahrát, vemte případně i své děti či vnoučata, tenis je sport pro všechny věkové skupiny, sport gentlemanů, kteří umí přiznat míček za lajnou a mít v úctě svého soupeře na druhé straně kurtu.

Rádi bychom vás také pozvali na první letošní tenisový turnaj, který se uskuteční v pátek 1. května 2009, v den státního svátku. Název turnaje zní  - O pohár Františka Kotačky.

Pan František Kotačka patřil k těm Lhoťanům, díky kterým krásný tenisový areál máme, kdysi na něj přivedl jako "špunty" tři své syny (z nichž jeden je dnes nejlepší lhotský tenista), některé z nás učil hrát tenis, bohužel ke konci života už tenis pozoroval jen jako divák. Pan Kotačka loni zemřel a právě tenisový turnaj je tou nejlepší možností, jak jeho jméno uchovat ve vzpomínkách - ale nejen jméno, on patřil k těm, kteří se snažili, aby na tenisových kurtech vždy platila slušnost. Takže my emotivnější a vzteklejší jsme si chodili zanadávat nebo pobrečet mimo kurty :)     

V příloze najdete prosím všechny podrobnosti k turnaji, jde o čtyřhru, přihlásit se můžete u předsedy našeho klubu Pavla Turčina - číslo 724 365 302.

Chtěl bych ještě dodat, že v podtitulku turnaje se poprvé v historii lhotského tenisu objevuje slovo Mikroregion Ostrožsko. Usilujeme totiž o to, abychom se jako lhotští tenisté setkávali s tenisty z okolních obcí, tento turnaj by měl být začátkem. Na turnaj jsou už přihlášeni kromě domácích také tenisté z Hluku a Ostrožské Nové Vsi, samozřejmě přivítáme i další. Děkujeme rovněž za podporu manažerce mikroregionu Janě Bujákové a věříme, že příští rok se lhotskému klubu ve spolupráci s dalšími podaří rozjet ligu neregistrovaných tenisových hráčů Mikroregionu Ostrožsko. Ve sportu by přece mělo jít ze všeho nejvíce právě o setkávání lidí, vzájemné poznávání a  kultivování všech dobrých vlastností, které nám sport nabízí...

RB

Ps. A informace pro všechny zájemce o hraní na našich lhotských kurtech. Pochopitelně, jste vítáni, volejte, otravujte, mailujete, pokud jde o telefon, kurty si můžete blokovat u paní Šálkové, telefony 572 598 749, 572 598 976 a mobil 604 718 390 (paní Šálkové i takto velmi děkujeme za její pomoc!!!), mail můžete poslat mně: radekbartonicek@klikni.cz Cena za pronájem je opravdu nízká, 70 korun na hodinu, při osvětlení kurtu 100 korun, celodenní pronájem tenisového arerálu (včetně klubovny a sprch) 1 500 korun. Šak Hradišťáci vědí, proč k nám jezdí hrát :) Přijeďte do Ostrožské Lhoty, neuvidíte tady "jen" pěkné kurty, ale celý vesnický sportovní areál, včetně dvou fotbalových hřišť, sportovní haly a dvou kurtů na volejbal!    

A podívejte se ještě na fotečky, symbolicky začínám těmi nejmladšími, lhotskými tenisovými nadějemi, o které se stará Ilča Dufková. Když jsem se byl podívat v týdnu na první trénink, viděl jsem, jaká to je "fuška", děcka se ale snaží, už teď jsou mezi nimi vidět rozdíly v přístupu i úsilí - děcka, hlavně vydržet!!! Kromě Ilče bych chtěl vzpomenout i Táňu Goliášovou, která má na starosti téměř dvacet dětí! Tato trenérská práce není na první pohled tolik vidět, ale právě díky ní je kolem kurtů pořád živo a pořád má smysl kurty rok co rok připravovat na novou sezónu. Díky!!!

A další fotky jsou z brigád na začátku sezóny, připravit kurty k hraní (výměna další části plotu, úklid všeho kolem kurtů, úprava antuky, zadělávání lajn, válcování atd. atd.) není žádná sranda, ale pod vedením našeho brigádnického referenta a největšího tenisového nadšence Vlastika Radocha se ničeho nebojíme! :) 

Sport zdar, tenisu zvlášť!