Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Také fotbalisté Uherského Brodu mají nového trenéra

1271794516-b5-1271794516

Šebesta rezignoval. Divizi bude zachraňovat Blaha, bývalý kouč Kunovic a Zlína

Po Slovácku mají nového trenéra také v sousedním Uherském Brodě. Z pěti jarních zápasů vydolovali Broďané pouhé tři body za tři remízy a úprk ze spodních pater tabulky se jim zoufale nedaří.  Po prohraném utkání v uplynulém kole na půdě posledních Boskovic se dosavadní kouč Zdeněk Šebesta po necelých třech sezonách rozhodl na svoji funkci rezignovat. „Rozhodl jsem se skončit sám. Na mužstvu je velká deka, chceme to tímto způsobem oživit. Je to jediná možnost, jak dát mužstvu nový impuls v ještě reálně rozumném čase,“ vysvětluje svůj odchod devět kol před koncem Šebesta, který bude s klubem dál spolupracovat. „Novému trenérovi jsem předal veškeré informace o hráčích a jsme domluvení, že mu pomůžu sledovat naše příští soupeře,“ naznačil svoje další působení v klubu.

Šéf uherskobrodských fotbalistů Josef Hamšík slova dnes už bývalého trenéra v podstatě potvrdil. „Po zápase v Boskovicích jsme seděli dlouho do noci a podnět ke změně dal Šebesta sám. Všechno proběhlo v pohodě a po vzájemné domluvě. Není to o jménech, situace je taková, že chceme udělat všechno pro to, abychom soutěž zachránili.“  

Novým lodivodem brodských fotbalistů není nikdo jiný než bývalý trenér Kunovic, prvoligového Zlína a ještě před dvěma roky sportovní manažér Slovácka Lubomír Blaha starší ( na titulní fotce). Cíl má jediný – zachránit pro druhé největší město okresu divizní soutěž. „Já vám to řeknu jasně, stručně a rychle. Když mě pan Hamšík oslovil, tak jsem se dlouho nerozmýšlel. Já jsem Broďan, bydlím tady a k tomu městu mám určitý vztah. Proto jsem tu nabídku také přijal.“ komentoval svoje nové angažmá Blaha. Nemá nový kouč obavy, že se Uherský Brod v divizi nezachrání a sestup se bude spojovat s jeho jménem?  „To se sice může říkat, ale my musíme mít čisté svědomí, že jsme pro záchranu udělali maximum,“ zdůraznil Blaha, který bude poprvé na lavičce v sobotním domácím zápase proti Třebíči.

Předseda klubu Josef Hamšík si slibuje od nového kouče zvednutí mužstva hlavně po psychické stránce. „Hráči jsou připravení dobře, tam problém nevidím – je to hlavně v hlavách, kluci si musí na hřišti daleko víc věřit,“ říká první muž brodského fotbalu.

                                std