Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak této ženě jsem dal přednost před nejkrásnější ženou Česka - paní Darina Laščiaková

Opět se pouštím na tenký led, protože vám chci ukázat a pustit videoukázku, která se do rušného a anonymního prostředí internetu nehodí, protože svou citlivostí a jemností je jeho pravým opakem. Přesto se o to pokusím a věřím, že najdu jedince, které tato ukázka zaujme a třeba je i obohatí. Vůbec jsem netušil, že sem tuto ženu na videu dám, původně jsem chtěl dát video se zpíváním a rozhovorem s Miss České republiky Eliškou Bučkovou - to by bylo kliknutí :)

Nakonec jsem se ale rozhodl dát přednost právě paní Darině Laščiakové, která řadu let sbírala slovenské lidové písničky, mnohdy v podhorských vesnicích, kde málokdo jiný zašel. Poprvé jsem ji uviděl až teď ve Strážnici. Nic zvláštního jsem od jejího vystoupení nečekal, ale nakonec jsem byl nesmírně překvapený. Zkuste posoudit sami. Jen upozorňuji, že toto video s citlivým slovem a zpíváním není pro každého. Ale třeba vy, kteří jste drželi v ruce miminko, zpívali mu a ono se na vás upřeně a šťastně dívalo, tomuto videu porozumíte ... Nejdříve uslyšíte povídání a poté zpívání, jednu ukolébavku ...

... článek o paní Laščiakové najdete například TADY ...

Do Strážnice se pochopitelně ještě vrátím, ukážu vám například, jak jedna cimbálová muzika krásně zpívá židovskou píseň. A nebojte, uvidíte a uslyšíte i krásnou Elišku Bučkovou :) :)

RB