Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak tento inzerát ze Slovácka mě hodně zaujal...A jsem móóóc zvědavý na výsledek! Přijdu se podívat :)

Mezi mnoho a mnoha a mnoha inzeráty, které člověk všude možně vidí mě tento prostě "bouchl" do očí na první pohled. Za první proto, že název cukrárny se mi prostě moc líbí. A za druhé se mi moc líbí způsob, jakým je ten inzerát napsaný. Ani bych neřekl, že to je inzerát, a že ho psal někdo podle nějakého "mustru", spíš mám pocit, že jedna dobrá duše si sedla a napsala tak nějak od srdce, po čem, nebo spíš po kom, touží.

Tímto se hlásím mezi fanoušky této cukrárny a slibuji, že budu její "inzerát" šířit a také si přijedu něco dobrého koupit. Zároveň bych ale chtěl moc poznat majitelku (majitele?) takové cukrárny a pochopitelně i "sílu", kterou na základě tohoto inzerátu získá. Nedělat novináře, hned bych tam šel, cítím, že v této cukrárně panuje příjemný duch. Jen by mě asi nechtěli :)

Co myslíte, jak rychle někoho cukrárna sežene? Má to být někoh "milý", někdo "kdo nehledá jen tak brigádu", kdo je rád ve společnosti lidí, rád se učí novým věcem, je kreativní, poctivý. Já bych ještě možná dodal, že by se měl usmívat a měl by být maximálně vstřícný, to mi nejen v cukrárnách občas chybí - i když onen úsměv je obsažen už v titulku inzerátu: Hledáme milou obsluhu.

Na závěr tohoto kratičkého psaní vám povím svůj postřeh, se kterým určitě nebudete souhlasit. Ať to vezmu na tom našem Slovácku od jednoho konce k druhému, například od nemocnice a lékařů až třeba po hospody, nebo jen tak od chování lidí někde na ulici, zdá se mi, že to chování je čím dál horší a vstřícnost s úsměvem, aby člověk pohledal.

Kamenujte mě, ale když vejdu do nějaké hospůdky, kavárny, obchodu v Praze, setkám se s milejším chováním než na Slovácku. Nemáte stejnou zkušenost vy, kteří se pohybujete mezi oběma místy? Ne, že by člověk nepotkával u nás na Slovácku spoustu příjemných a dobrosrdečných lidí, ale tak nějak mám pocit, že tito lidé dělají jinde než v místech, kde je třeba obsluhy, vstřícnosti, úsměvu. Je mi to jasné. hned mi odpovíte - kdo by se za ty peníze na Slovácku měl chovat vstřícně, natož se ještě tak usmívat?      

O to více se těším na "človíčka", kterého určitě už brzy najdu za pultem velehradské cukrárny Jako doma. Řeknu vám - pokud to nebude velký problém, pokusím se vám ho tady potom na webu SlovackoDNES.cz představit... Předpokládám, že během dneška bude zaplaven mail cukrárny spoustou nabídek, protože přece každá dobrá žena či muž našeho Slovácka jsou milí, ochotní, vstřícní, dobrosrdeční (a pokud možno v kroji) - přesně v duchu marketingových sloganů, které šíří reklamu o našem kraji :) :) 

RB 

Ps. Snad bych měl ještě dodat, že tento můj tent je nereklamní, neplacený, tak jako celý web SlovackoDNES.cz, píši, co si myslím, co cítím, ne co si u mě někdo zaplatí...  

 

 ... a protože se mi inzerát líbí, přidávám i reklamu...