Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tady jsou prosím první informace, fotky, videa a televizní reportáže o Dolňáckých slavnostech, jízdě králů i freestylu v Hluku...

Všem čtenářům internetu přeji krásný začátek nového týdne, který je vlastně zároveň začátkem svátků, které nás nyní čekají. Vraťme se ale teď do Hluku a podívejme se, jak vypadaly letošní Dolňácké slavnosti s jízdou králů.

 

Videoukázky, které jsem v Hluku během posledních dnů natočil, dávám postupně  TADY. Bez bližšího vysvětlení ale nemají takový smysl, toto vysvětlení dopíšu dnes a v dalších dnech. Jen dodávám, že videoukázky jsem postupně doplňoval, nejnovější jsem dával ve středu...

 

V Hluku točil také Tonda Vrba. Jeho hlucké videukázky jsou promíchány s ukázkami z dalších míst, kde o víkendu stačil ještě být. Vše najdete TADY.  

 

V Hluku hodně pracovala také Lenka Fojtíková se svým synem Filipem. Jejich zpravodajství a fotografie z jednotlivých dnů najdete prosím TADY.  

 

Samozřemě nechyběli ani dva šikovní mladí Hlučané, Štěpán Mitáček a Lukáš Baroň. První fotky Štěpána jsou TADY, brzy se určitě můžeme těšit na mnohé další.  TADY  jsou Lukášovy fotky, a to dokonce od čtvrtka až do neděle.

 

Další informace najdete také na výborných stránkách www.dolnacko.cz, stačí kliknout TADY

 

Výborné stránky, rovněž s místem "narození" Hluk, dělá Karel Bojko. Výsledek jeho práce o slavnostech najdete TADY. Tento sportovní nadšenec také natočil ukázky z královského freestylu, který dokázal nevídanou věc - zcela zaplnil hlediště sportovního stadionu. Videa a fotky jsou TADY.

 

Velmi rád sem  dávám odkaz na televizní reportáž České televize od Josefa Kvasničky. Jemu i televizi patří velké poděkování, že se Hluku věnují, tento zájem je vždy obrovským povzbuzením i radostí pro všechny, kteří se v Hluku snaží tradice udržovat. Reportáž je, prosím,  TADY. A televize v Hluku točila také první den slavností 1. července. Tato reportáž je TADY.

 

V Hluku točila také televize Prima, její dobře udělanou reportáž jsem viděl včera večer ve zprávách, pořad ale ještě není na internetu. Jak bude, tak odkaz sem přidám.  

 

Nyní ještě články z novin:

TADY  je článek ze Slováckých novin  

 

TADY  je článek z Dobrého dne s kurýrem ... 

 

TADY  je ještě Český rozhlas, takto zvali zástupci Hluku všechny posluchače na slavnosti ... 

 

RB 

Ps. Pokud  máte někdo fotky či odkazy na fotky, budu rád, když mi je pošlete a já dám o nich vědět. Ještě více mě ale zajímají vaše postřehy a pocity z Hluku, ze slavností, z jízdy králů. Napište je, prosím, do diskuse, nebo na můj mail radek.bartonicek@mfdnes.cz  

Rád bych ještě jednou poděkoval všem, kteří hlucké dění mapovali. Nebylo to v takovém počasí jednoduché, navíc občas různých soukromých kamer a objektivů už bylo možná až příliš.  Takové mapování má svůj smysl, zdaleka nejdůležitější je ale jako vždy pochopitelně samotné snažení Hlučanů, jejich aktivita a snaha, aby život v Hluku neusnul. Jim patří absolutně největší poděkování.  Slyšel jsem stesky, že na programech byli víc vidět "cizí" návštěvníci než domácí. Jestli to je pravda, nevím.

 

A k Hluku a slavnostem se samozřejmě ještě několikrát podrobně vrátím. O slavnostech, a zejména při jízdě králů sice pršelo, ale sejně to bylo pěkné dny. Co říkáte?