Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tady je zvukový záznam z rušného jednání zastupitelstva v Uh. Ostrohu. Přestřelka: Starostka Hana Příleská a exstarosta Vlastimil Vaněk

Měl bych si otevřít šampaňské a radovat se, protože přibyla zase jedna radnice, která se rozhodla dávat na internet zvukové záznamy zastupitelstva. Hurá, hurá, hurá! Mám opravdu radost, protože i když je to lidem úplně šumafuk, tak vím, že zvukové záznamy zastupitelstev přispívají k větší informovanosti občanů o dění v jejich okolí, jsou jednou z pojistek, že politici a úředníci na radnicích nebudou tutlat informace a že budou také víc vidět na jejich rozhodování. Proto ještě jednou hurá, hurá, hurá! :)

Pokud žijete na nějaké vesnici nebo v nějakém městě, tlačte na své zástupce, aby otevírali své, a tedy vaše radnice co nejvíce, protože to je jediná cesta, která může například ztížit různé čachry, podfuky a domluvy. Tam, kde svítí světlo, jde toto všechno hůř. A zvukový záznam takovým světle je. Samozřejmě, nestačí, potřeba jsou i jiné věci, nedávno jsem o tom tady psal s poukazem na úžasně otevřenou radnici například v Semilech nebo třeba i v Uherském Brodě, na rozdíl do takového Hradiště - viz TADY

 

 

Teď tedy k Uherskému Ostrohu. Zvukový záznam je ze zastupitelstva, které bylo 23. února 2011, pro vysvětlení dodávám, že to bylo první jednání po velmi emotivním povolebním zasedání, kdy byla starostkou zvolena Hana Příleská z ČSSD a její předchůdce i další zástupci ODS tvrdili, že v zastupitelstvu končí. Nakonec neskončili a v únoru pěkně seděli na svých židlích - což myslím, že byl od nich rozumný krok.

Únorové zasedání začínalo pozvolna a docela klidně, později ale nabralo pořádné obrátky a v závěru končilo velkou "přestřelkou" mezi starostkou Příleskou a exstarostou Vaňkem. Možná si někdo pamatuje, že sem o tomto psal TADY - To byl tedy útok, aneb Jak bývalé vedení Ostrohu podrobilo křížovému výslechu své nástupce 

 

Zkuste si třeba záznam poslechnout, protože vždycky je lepší vše slyšet na vlastní uši, než spoléhat na Bartoníčka nebo jiné novináře.  Vy, kteří jste z Ostrohu a není vám dění u vás ukradené, byste si měli poslechnout záznam určitě. Zastupitelé na něm probírali řadu důležitých věcí pro Ostroh, takže zvukový záznam může každému jen a jen prospět.

Za sebe zopakuji to, co už jsem psal v minulém článku. Taková přestřelka je pro Ostroh jen a jen přínosem, a je jedno, jestli měla navrch starostka nebo její předchůdce. Podle mě jí exstarosta Vaněk pokládal velmi dobré otázky (mnohem lepší než novináři) a starostka Příleská docela konkrétně odpovídala. Možná ale budete mít jiný názor, je to přirozené, s klidem ho poté napište sem pod článek.

Rád bych ještě dodal jednu věc.  Jeden ze čtenářů se mě trošku pohoršeně ptal, jak můžu považovat za plus pro Ostroh, když se starostka a exstarosta do sebe takto "pustili". Je to jednoduché, myslím, že koalice a opozice v Ostrohu se budou vzájemně hodně hlídat, zejména opozice bude dohlížet na to, jestli vedení Ostrohu skutečně jede naplno a dělá pro Ostroh prospěšné věci.

Taková kontrola je přece dobrá, nemyslíte? Není to opravdu lepší než někde jinde, kde přijdete na zastupitelstvo, většina lidí tam mlčí a vy ani nevíte, která část zastupitelstva patří k vedení a která má toto vedení kontrolovat?

 

Teď už odkaz na vzpomínaný záznam:

Zvukový záznam ze zastupitelstva v Uherském Ostrohu, které bylo 23. února 2011, najdete TADY ...

Udělejte si čas, zastupitelstvo sice trvalo dlouho, ale zájem o věci kolem vás, vám jistě přinese větší užitek než například sledování mnohých seriálů ...

 

RB

 

Chtěl bych  ještě doporučit radnici v Uherském Ostrohu, ale také mnohde jinde, aby se v otázce zvukových záznamů poradili například v Hradci Králové.

Jde o to, že v Hradci mají takové nahrávání a zpracování, že lidé si můžou poslechnout buď úplně celý záznam, nebo třeba jen určité body, které je zajímají. To je pro občany určitě výborná služba. Podívejte se například TADY. To je prostě paráda !!! Kéž by takové zvukové záznamy měli k dispozici občané všech obcí i měst v naší zemi !!!!!! Jednou to bude - ale dá to ještě fušku :)