Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Sympatické video z Uherského Ostrohu: Radost vítěze kulečníkového turnaje (V ÚTERÝ VYCHÁZÍ VE ZLÍNSKÉ MUTACI MF DNES REPORTÁŽ Z TURNAJE ! )

Snažím se dávat sem na stránky co nejvíce lidí a událostí, ze kterých je cítit život, okamžiky, kdy se lidé setkávají a nesedí doma u televize nebo počítače. Mezi takové události počítám i všechno, co "narušuje" dnešní mrtvou náladu mnoha hospod, kde většina hostů tak maximálně čumí na televizu. 

Proto jsem také dnes večer velmi rád vyjel do Uherského Ostrohu, kde už řadu let hrají chlapi kulečník v Hostinci Pod lipama. Hráli kulečník i letošní zimu, a právě dnes měli finále, kdy se náročným pavoukem dostali do finále čtyři muži.

Nyní vám nabízím krátké video ze samotného vyvrcholení turnaje, kdy se pan Jiří Jurčeka vůbec poprvé stal celkovým vítězem - a měl ohromnou radost. 

V příštích dnech se k turnaji vrátím delším textem i více videoukázkami. V Ostrohu bylo opravdu parádně ... Obrovský dík patří panu Ludvíku Vítkovi, který je prezidentem uherskoostrožského (pardón, kvačického) kulečníku, obdivoval jsem, s jak ohromným zápalem a nadšením k celému sobotnímu večeru přistupoval - a nebyl jediný ...

RB