Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Švýcaři poslali do UH. BRODU přes 5. milionů franků! K čemu městu budou? + Otevření cyklostezky

Velká radost včera zavládla na radnici v Uherském Brodě. Na radnici totiž přišel mail s infomací, že do Brodu přijde přes 5,5 milionu franků, za které město zmodernizuje autobusové a vlakové nádraží.

Pro Broďany je to velmi dobrá zpráva, a to zvláště v těchto časech, kdy jejich město, stejně jako mnohá jiná města, nemá v pokladně téměř žádné peníze. Přesněji řečeno, Brod má úvěr kolem 250 milionů korun, který bude muset začít od roku 2016 splácet - a bude v ještě obtížnější situaci než nyní. Za půjčené peníze tedy alespoň nyní dělá několik akcí, díky kterém by Brod mohl "poskočit" na další stupeň svého rozvoje.

Vy se nyní můžete podívat na záznam tiskové konference, na které včera mluvčí města, společně se starostou a dvěma místostarosty, oznamují získání švýcarských franků a zároveň přidávají několik informací o budoucím nádraží. Uherský Brod modernizaci této části města velmi nutně potřebuje, půjde vlastně o jakousi bránu do města pro mnoho lidí - v čemž se podle mě ukrývá další potenciál, jak "nakopnout" vývoj ve městě k dalšímu zvelebování.

 

 

 

 

A přidávám ještě jednu informaci ze včerejšího Uherského Brodu. V Brodě byl otevřen nový kousek cyklostezky, která je svým způsobem můstkem mezi Uherským Brodem a Havřicemi. Kdo bude chtít jen například z Uherského Brodu na Uherské Hradiště, ten v brodě najede na tuto cyklostezku u řeky Olšavy, přijede k motelu Pepčín a potom se po staré silnici vidá směr Hradiště.

O víkendu sem ještě dopíši informaci, jak to vypadá s celou plánovanou trasou Luhačovice - Uherské Hradiště.

A tady je video ze včerejšího otevření cyklostezky. Dávám jedno video, do zítřka dám druhé.

 

 

 

Ještě jednou bych rád dodal, že sem do těchto míst "dodám" během víkendu další informace o novém autobusovém a vlakovém nádraží, stejně jako o cyklostezce. Teď už musím jít pracovat ... Přeji vám všem pěkný víkend!

 

RB