Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Spousta informací ze Slováckého divadla + Video, jak Květa Fialová omdlela štěstím a obdiv nad informováním Josefa Kubáníka

Mezi ty, k nimž tady na stránkách cítím dluh, patří Slovácké divadlo i jeho mluvčí a herec v jedné osobě Josef Kubáník. Rád bych tento dluh začal "splácet" tímto příspěvkem a tím, že se tady na stránkách budu věnovat tomuto divadlu pravidelně a víc . jak jsem to třeba začal dělat v MF DNES.

Nebudu psát nic objevného, když napíšu, že Slovácké divadlo je skvělým společníkem v tomto našem pohraničním regionu a na tomto našem maloměstě, a Jožka Kubáník tím nejlepším "piáristou" jakého znám - čímž myslím slovo "piárista" v tom dobrém slova smyslu. Způsob, jakým "prodává" divadlo na veřejnosti je fantastický" a určitě má velkou zásluhu na velmi dobré pověsti i známosti tohoto divadla.

Rád bych vás odkázal na několik jeho článků, které najdete dole v tomto příspěvku, jsou to jeho články za poslední dva měsíce, které rozeslal médiím - některé vyšly, některé ne. Všechny ale určitě stojí za přečtení.

Nemůžu končit jinak než odkazem na web Slováckého divadla, který najdete TADY. Klikněte si zejména na program, vyberte si své představení a zasedněte mezi diváky. Uvidíte, že život vám přijde zase o něco víc zajímavější a snad i radostnější.

RB 

Ps. Ještě jedna věta na konec. Často musím myslet na paní na vrátnici Slováckého divadla - jo, na vrátnici. Když jsem nedávno dělal z divadla reportáž o tom, jak je tady v den předprodeje obrovský zájem o lístky, stál jsem nejdříve na vrátnici, kde už hodinu před začátkem předprodeje volali lidé a chtěli přepojit do pokladny. Paní na vrátnici telefony trpělivě brala a vysvětlovala volajícím, že musí zavolat později. Vsadím se, že mnohým z nás by po čase už rupli nervy. Jenže ona dál a dál zvedala telefony, vysvětlovala vše kolem volání i jednotlivých představení a v klidu se s nimi loučila. Musel jsem se zeptat, jestli už nemá volajících "plné zuby". A ona? "Ne, proč? Vždyť to je úžasné, že je o naše divadlo takový zájem." 

 

 

 

Za tuto video ukázku se spíše omlouvám. Vznikala zcela náhodně a provizorně, když jsem se byl podívat na představení Harold a Maude, po jehož skončení paní Fialová ukazovala cenu Thálie a ředitel divadla Igor Stránský informoval o novém představení, v němž Květa Fialová bude hrát opět se svým hereckým partnerem a velkým kamarádem Josefem Kubáníkem. Přišla mi škoda tyto okamžiky nezachytit ...

Pokud jde o představení Harold a Maude, ale i některá další představení, stále se chystám, že o nich napíši, ale jaksi nejsem zatím s textem spokojený. Například zrovna o představení Harold a Maude se popsalo hodně papíru, ale stále mám pocit, že málokdo popsal to nejpodstatnější z tohoto představení, sílu, naději a optimismus, kterou člověku tato hra dává. A podobném pozbuzení lidem rozdávala i další hra, Obchodník s deštěm, která měla ve Slováckém divadle nedávno derniéru. Nebo si zajděte na představení Cikáni jdou do nebe, už jenom třeba hudba a zpěv vám dodají energii a úsměv. Anebo Donaha!,kterému Slovácké divadlo na jednu stranu přidalo ještě více divácky vděčného humoru, ale naštěstí mu ponechalo hořkost a smutek lidí, kteří se kvůli nedostatku práce ocitli na dně.