Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Šok ve Lhotě: trenér-spasitel nečekaně skončil, mužstvo padá dolů (aktualizováno)

Podrobné zpravodajství od Staně Dufky najdete na stránkách během dne, nyní Staňa posílá nejzajímavější informaci. Lhotský trenér Chaloupka, bývalý ligový fotbalista, do kterého vedení klubu vkládalo velké naděje, svou misi skončil způsobem, který nikdo nečekal.

Přestože mužstvo padá dolů a hrozí mu sestup, trenér se rozhodl čtyři kola před koncem skončit - je rozladěný přístupem řady hráčů a navíc dostal nabídku od Veselí nad Moravou. Více tedy později, to sem tedy zvědavý, jak trenér tento svůj postup vysvětlí a na koho že klubové vedení bude sázet nyní. A pochopitelně - především, co hráči, kteří se možná zapíší do předlouhé historie lhotského fotbalu nelichotivými písmeny. Věřme, že se vzpamatují a zabojují. Třeba, aby dokázali trenérovi, že kluci ze Lhoty nejsou až takoví "žabaři". RB  

(A naprosto perfektní zpravodajství Staně Dufky je už doplněno!)

 

Lhota prohrála a kouč Chaloupka se rozhodl odejít

Pod toto se už nebudu a nechci podepisovat," řekl po dalším prohraném domácím utkání.

Do konce zápasu chybělo pět minut. Domácí prohrávali o jednu branku a trenér Chaloupka opustil střídačku -jak se později ukázalo, i Lhotu. V boji o záchranu domácí důležitý zápas nezvládli a podlehli Zlámanci, který přijel v silně kombinované sestavě. O mnohém svědčí slova trenéra hostů, která určitě nebudou domácí hráči rádi číst.

Hosté působili od začátku utkání fotbalovějším dojmem a do vedení šli sedm minut před odchodem do kabin. Akce začala u nejlepšího hráče na hřišti Emila Němce, který ještě na podzim nastupoval za divizní Hulín. Jeho centr do vápna odkopl domácí obránce Doležal jenom k Šurmánkovi a ten za pomoci břevna poslal Zlámanec do vedení  - 0:1. Domácí nevyužili ke skórování hlavičku Hubíka ani trestný kop Zalubila z nějakých osmi metrů.

Druhý poločas se hrál většinou na straně hostujícího Zlámance, ale bohužel pro domácí bez gólového efektu. Jedinou šanci Lhoty zahodil Zalubil, jeho střelu z bezprostřední blízkosti mu brankář hostů Tureček vytěsnil na roh. Zlámanec hrozil druhou půlku jenom z protiútoků. Nebezpečná střela střídajícího Vlčnovského skončila dvě minuty před koncem - naštěstí pro domácí, jenom na tyči Kubanovy svatyně. Zkušení hosté si své nejtěsnější vítězství pohlídali a odvezli si se sestupem ohrožené Lhoty tři body.

 „Já jsem počítal s tím, že nás domácí na hřišti rozcupují. Kdyby mně někdo před zápasem řekl, že tady vyhrajeme, tak bych se mu vysmál. Od domácích jsem neviděl vůbec žádnou snahu a každý náš hráč byl lepší, jak ten nejlepší fotbalista Lhoty," nevěřícně kroutil hlavou po zápase kouč hostů Cyril Řezníček, který ještě dodal. „Dnes nám chybělo šest hráčů základní sestavy a mužstvo jsme dával dohromady ráno po telefonu."

Potěšilo vůbec něco příznivce Lhoty po zpackaném zápase proti Zlámanci? Snad jenom to, že domácí funkcionáři nechali důležitý zápas na samotných hráčích a nijak se nesnažili ovlivnit výsledek utkání ve prospěch domácího týmu - jak se to u některých jiných mužstvech v podobných soutěžích děje. 

Za zmínku ještě stojí sportovní chování hráče Zlámance Radima Šuranského, který opravil výrok hlavního rozhodčího v neprospěch svého mužstva. Po jeho upozornění na teč samotným hráčem se kopal proti hostům rohový kop. Tleskáme!!!

Do konce soutěže ještě chybí čtyři kola. Ve hře je  dvanáct bodů a zdaleka není nic ztraceno. Chce to jediné - soustředit se na nejbližší zápasy, příští týden zvládnout derby v sousedním Hluku a stoprocentně bodovat. Možná odchod trenéra Chaloupky mužstvo nakopne k lepším výkonů. Možná ...

 

Chaloupka: to nemá smysl,  to může trénovat kdokoliv

Vratislav Chaloupka, který má za sebou 139 ligových startů, vydržel na lavičce Ostrožské Lhoty necelých pět měsíců. Jeho úkol zněl - zachránit pro tento vesnický klub nejnižší krajskou soutěž  I.B třídu. Dnes už bývalý trenér Lhoty zamířil těsně po zápase za jednatelem domácího klubu Antonínem Miklíčkem, aby mu oznámil svoji rezignaci.

Znamená to, že další zápas už nepovedeš? Je to z tvojí strany definitivní konec?

Tady jsem skončil. Na tréninky chodí ze základní sestavy pět lidí. Co mám potom trénovat? Hráči nejsou ochotní pro záchranu udělat  vůbec nic. Pod to se mám podepisovat?

 Už se tedy ve Lhotě neobjevíš? Nepřijdeš ani na úterní trénink?

Před minutou jsem to oznámil Miklíčkovi, že končím. To nemá smysl, to může trénovat kdo chce, klidně i ty. Domácí tak aspoň ušetří peníze. Myslel jsem, že hráči jsou rozumní, ale je vidět, že na to se... Neutíkám z boje, není to můj zvyk, ale po tom dnešku jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl.

 Jak bys hodnotil tvoje působení ve Lhotě?

Jsem zklamaný přístupem hráčů. Jak jsem ti říkal, myslel jsem, že se o záchranu budou rvát daleko víc. To se bohužel nesplnilo. Pro mě je přístup hráčů velikým zklamáním. Je to určitá soutěž a tady  už je  nutné dodržovat před zápasem životosprávu. Špatná je i tréninková morálka.

Na minulém domácím zápase proti Bojkovicím tady byl viděný šéf fotbalu ve Veselí nad Moravou. Znamená to, že od příští sezóny povedeš veselské fotbalisty?

Ty jsi ale zvědavý....

Dohodli jste se tedy na něčem?

Ano, jsem domluvený, že od 1.6. tam nastupuji. Ne, vlastně až  od  1.7. Není to útěk, že bych to tady vzdával, ale ta životospráva a přístup některých hráčů je tady prostě příšerná.

Je tedy možné, že v příštím kole už se objevíš na lavičce fotbalistů Veselý nad Moravou?

Ne, to rozhodně ne. Do konce sezóny to převzal  trenér dorostu, když tak se pojedu podívat jenom na nějaký zápas.

Nový trenér Veselí chce dostat mužstvo zpět do krajského přeboru.

Od nové sezóny nastupuje ke kormidlu veselských fotbalistů Vratislav Chaloupka

Bývalý trenér Ostrožské Lhoty Vratislav Chaloupka se domluvil na svém novém angažmá už  pět kol před závěrem I. B třídy. Už na zápase proti  Bojkovicím 10.5. byl k vidění na stadiónu ve Lhotě šéf veselského fotbalu  Rostislav Runkáš, který se  na přímý dotaz ohledně angažování nového trenéra Chaloupky nijak nevytáčel.

„Je to pravda. Zbývá dojednat ještě drobné detaily smlouvy, ale v podstatě jsme domluvení. Měl by k nám nastoupit od 1.7. Trenér Chaloupka už u nás před nedávnem působil a některé hráče dobře zná, to bude určitě výhoda pro obě strany."
Co si slibuje od angažování zkušeného kouče šéf veselské kopané?  „Máme na velice solidní úrovni dorost a zařadit tyto hráče do kádru prvního mužstva - to by měl být hlavní úkol pro nového trenéra v příští sezóně. Žádné velké posily nečekejte, přijdou jeden maximálně dva hráči, chceme stavět na naší mládeži. My doufáme, že v nové sezóně budeme hrát v horním patrech I.A třídy a věříme, že s pomocí Chaloupky se nám to podaří."

Situace ve veselském fotbale není v současnosti příliš růžová, mužstvo balancuje na hranici sestupu do I. B. třídy. Příští sezónu se tak může klidně stát, že Chaloupka bude ve Veselí trénovat nejnižší krajskou soutěž, tedy I. B třídu stejně jako v Ostrožské Lhotě. O takové variantě nechce předseda veselských fotbalistů ani slyšet. „To si vůbec nepředstavuji a ani si to nedokážu představit," odmítá možnost sestupu Runkáš. Sám Chaloupka se k novému angažmá vyjádřil následovně.

„Ve Veselí mají na velice solidní úrovni dorost. Byl jsem se podívat na několika jejich zápasech a určitě je tam z čeho brát. My to hlavně chceme zkonsolidovat, ale to nebude otázka jednoho roku. To bude otázka dvou tří let. Chci dostat veselský fotbal tam, kam patří. To znamená minimálně do krajského přeboru. Je to podmíněné tím, aby kluci chodili na tréninky a stmelil se kolektiv. Co jsem slyšel, tak tam není žádná parta. Bude se tam muset zapracovat na tom, aby ta parta tam vznikla," plánuje první kroky v novém angažmá Chaloupka.

Sekretář Lhoty: Mužstvo povede asi vedoucí Jurásek, jiného teď nemáme.

Sekretář fotbalistů Ostrožské Lhoty Antonín Miklíček byl z rezignace Chaloupky rozladěný.

„Já jsem se to dozvěděl před minutou, že trenér končí. Abych řekl pravdu, tak jsem s tím i trochu počítal, ale ne v rozehrané soutěži. Jenom jsem mu říkal, ať trochu vychladne a přijde až po neděli. Tvrdil, že ne, že se rozhodl definitivně skončit. Doufal jsem, že alespoň dokončí sezónu a v I. B třídě nás zachrání," bylo zbožné přání Miklíčka.  Kdo tedy povede mužstvo Lhoty ve zbývajících čtyřech kolech? „Tak to v této chvíli vůbec netuším, asi vedoucí Jirka Jurásek. My nemáme v této chvíli nikoho jiného. Odchod trenéra je podle mě příliš unáhlený," zlobil se Miklíček.

Ještě půl hodiny po zápase se Zlámancem seděl trenér Vratislav Chaloupka na hřišti s předsedou fotbalistů a šéfem celého SK Miroslavem Zalubilem. Na jeho rozhodnutí okamžitě skončit se ale nic nezměnilo, což potvrdil i Zalubil. „Není spokojený s přístupem hráčů a proto skončil," řekl Zalubil. Samotní hráči se k rozhodnutí trenéra nechtěli příliš vyjadřovat. Záložník Martin Hubík jenom nevěřícně kroutil hlavou. „To si děláš pr... to nebudu komentovat." 

 Stanislav Dufka

 

 


LHOTA – ZLÁMANEC 0:1 (0:1)

Branka: 38. Šurmánek.

Lhota: Šicha  (46. Pešík) – Doležal, S. Zbořil, J. Štergenich, Hájek – F. Zbořil, Hubík, P. Štergenich (72. Dobeš), Žajdlík – Zalubil, Kuban.
Trenér: V. Chaloupka.

Zlámanec: Tureček – Šuranský, Jirsák, Štefka, Jančář – Šuta, Němec, Řezníček, Abrhám (86. Frydrych) – Gurmánek, Duda (69. Vlčnovský).  Trenér: C. Řezníček.

Rozhodčí. Uherek
ŽK:  Vlčnovský, Abrhám.
Diváci: 140.

std