Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smutná zpráva z Blatnice: zemřel lékař MUDr. Josef Gregůrek z Hradčovic - bylo mu 49 let

Bohužel, bohužel, bohužel, následující zpráva je velmi smutná, ta nejsmutnější. Jak jsem se dozvěděl, včera zemřel MUDr. Josef Gregůrek z Hradčovic, praktický lékař ze sousední Blatnice pod Sv. Antonínkem. Bylo mu 49 let.

V práci mu nebylo včera dobře, rozhodl se zajet na vyšetření, sedl do auta, ale dojel jen po hradišťskou nemocnici. Před ní jeho život skončil, pokusy zachránit jej byly už marné. Chlap, o kterém si všichni mysleli, že je zdravý, jak řípa, prý nepil alhokol, nekouřil, od pacientů jsem slyšel, jak si s nimi povídal o zdravém životním stylu. Veselý chlap, hrál na housle, byl vedoucím mužského sboru v Hradčovicích.

Poslouchal jsem tento sbor zpívat loni na Slavnostech vína v Uherském Hradišti, nejdříve z dálky, ale tak mě zaujal, že jsem se přiblížil k pódiu a už u něj zůstal stát. Podruhé a naposledy jsem viděl dr. Gregůrka v Boršicích u Blatnice, není to dávno, v prosinci 2009, na předhodovém zpívání, kde jsem ho natočil.

Teď se dívám na videoukázku, na které hraje na housle i zpívá a stejně jako vy si říkám, jak je ten život naprosto nevyzpytatelný a krutý. Žijme naplno, dokud nám to náš čas ještě dopřeje. Upřímnou soustrast jeho ženě i dětem. Čest jeho památce.

RB 

 

Tady je prosím videoukázka z Boršic u Blatnice, na které zpívá mužský sbor z Hradčovic pod vedením právě pana Gregůrka...

 

Ps. K úmrtí pana Gregůrka mi přišel od jednoho ze čtenářů z Hradčovic tento mejlík:

.. to je hrozně smutná zpráva, nejen pro Blatnici, ale hlavně pro Hradčovice. Kromě toho, že byl doktor gregůrek v Blatnici, hrál i v CM Vinar, vedl mužs. pevecký sbor v Hradčovicích, byl v zastupitelstvu Hradčovice, s manželkou byli nejaktivnější ve farnosti, v hradčovském kostele dělal varhaníka ... vždycky jsme jej obdivovali, kolik toho stihl. Je to hrozný šok, hodně dbal na zdravý životní styl. Strašně velká ironie je, že zrovna teď v neděli měl u nás v Hradčovicích farář na toto téma (předčasné a nečekané odchody) velmi dobré kázání -  tak snad to pomůže rodině.