Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smutná, přesmutná událost: Pohřeb 42 leté Evy Sovadinové je 2. ledna od 14:00

Nejen radostí, veselostí a vánoční pohodou žila v posledních dnech roku 2009 naše Ostrožská Lhota. Bohužel, hned po vánočních svátcích zemřela Eva Sovadinová, dvaačtyřicetiletá maminka dvou dětí, výborná ženská. Zemřela naprosto nečekaně, náhle, cítil jsem, jak její smrt zasáhla celou naši vesnici a poznamenala naše životy. Byl jsem zrovna na pastoračním domě, kde bylo vánoční setkání, když kněz oznámil její odchod ze života. V očích mnohých byly slzy, všichni vstali a s knězem se pomodlili...

Nezlobte se, že tady tuto smutnou událost vzpomínám, ale i z takových událostí se skládá náš život, který se snažím tady na stránkách co nejvíce přibližovat. Myslím, že právě smrt, a zejména smrt v tak mladém věku, drží každého z nás na vesnici při zemi, víc než někde ve městě si uvědomujeme křehkost života i soucit s každým, kdo prožívá těžké chvíle.

Rozloučení s paní Evou Sovadinovou je prosím v sobotu 2. ledna od 14:00 z chrámu Páně sv. Jakuba v Ostrožské Lhotě, odkud se vydá smuteční průvod na místní hřbitov. Upřímnou soustrast všem jejím blízkým.

RB