Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smutná aktuální zpráva: Zemřel Blahoslav Smišovský, známý hudební skladatel, autor řady populárních lidových písniček... Přijďte se v sobotu rozloučit

Před malou chvílí jsem se dozvěděl z radnice v Uherském Ostrohu smutnou zprávu, která bude zajímat řadu čtenářů těchto stránek: V Uherském Ostrohu zemřel včera ráno známý hudební skladatel Blahoslav Smišovský, který se proslavil především skládáním lidové muziky. 

O jeho úmrtí jsem zatím téměř nikde nic nenašel, zmínka se objevila pouze na stránkách, které se věnují dechové hudbě. Na nich je i jeden z posledních koncertů, na kterém se Slávek Smišovský objevil - šlo o koncert k jeho kulatým osmdesátým narozeninám, kdy mu hrála Mistříňanka.

Video o délce 15 minut z tohoto koncertu najdete TADY ...

Mistříňanka bude hrát také při posledním rozloučení, které se uskuteční v místním kostele v sobotu od 14. hodin ...

 

 

 

Postupně dám sem na stránky i několik videoukázek...

První videoukázku dávám z Hluku, který vždycky považoval za druhý domov. Měl tady přátele, velmi rád sem jezdil, a když tady byl naposledy, napsal jsem těchto pár řádků ... Článeček je TADY...

Bohužel jsem tehdy neměl kameru, ale vše zachytil Štěpán Mitáček ...

 

Hlučtí senioři tehdy připravili panu Smišovskému krásný večer, ve kterém mu zazpívali spoustu jeho písniček. On jim byl za tento večer nesmírně vděčný, což uslyšíte od něj samotného na druhé videoukázce. 

  

   

 

 

 

 

Tady je reportáž Televize Slovácko ...

  

 

 

 A tady je zajímavá ukázka, když Slávek Smišovský pracoval na jedné písničce ...

 

 

RB