Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácka remizovalo se slavnou Duklou Praha - tři rozhovory s hráči

Slovácko hrálo na jaře podruhé doma a poprvé ztratilo. Byl to bojovný zápas, který prvoligová návštěva více jak 4 500 diváků odměnila potleskem. Hráči Slovácka nevypustili ani jeden souboj a jeli doslova „na krev.“ Pokud by jsme utkání hodnotili na body, tak Slovácko by asi zvítězilo. Nezvyklý byl i větší počet novinářů na pozápasové  tiskovce.

Chmelíček: Remízu musí brát obě strany


Útočník Slovácka Aleš Chmelíček si ke svým dosavadním čtyřem brankám další góly nepřipsal. Ani jeho devět střel na branku gólem neskončilo. „Dneska to bylo o jediné brance. Kdo by ji dal, tak vyhrál,“ přiznal forvard Slovácka.

První poločas jste sice měli převahu, ale Dukla si svoji branku chytře pohlídala…


Dukla má velice zkušené mužstvo a v obraně to hráli velice dobře, například Patrik Gedeon si chodil dozadu pro balóny, to nám dělalo trošku problémy. Postupem času jsme se s tím vyrovnali a druhý poločas už jsme byli lepší. Bohužel branku jsme nevstřelili  a dneska to bylo o tom jediném gólu, kdo ho dal, tak vyhrál.

Jaké byly pokyny o poločase trenéra Mazury? Nehnal vás ještě víc dopředu?


Tak určitě! Trenér nás nabádal ještě k větší  aktivitě, ale chtěl, abychom pořád hráli v tom bloku. I když jsme hráli doma, tak ten bod proti Dukle pro nás není žádná ztráta a myslím si, že jsme se dneska neměli za co stydět. Všichni jsme nechali na hřišti všechno. Chyběl ten maličký krůček.

Dneska jste si asi dobře zahrál, za celé utkání jste celkem devětkrát vystřelil na Vorlovu branku, to se nevidí každý zápas…

Nó, je to pravda, když si promítnu celou přípravu, tak ve všech přípravných zápasech jsme neměli tolik střel dohromady. Škoda, že se alespoň jedna neujala. Největší šanci mně zablokoval obránce, tak snad příště to tam spadne.

Z tribuny to vypadalo, že gólman Dukly při svých zákrocích nepůsobil příliš jistým dojmem?

Možná to tak vypadalo, ale je to zkušený brankář. Někdy se zdálo, že na míč nedosáhne, ale vždycky si to ve finále perfektně pokryl.

Remízu tedy nakonec berete?

Já si myslím, že bod musí brát obě dvě strany.

O co vlastně hrajete? Na postup to není a k sestupu už máte také daleko? O co jde Slovácku na jaře?

My se hlavně chceme posunout ke středu tabulky. Prostě do předních příček někde kolem pátého místa. Tam si myslím, že patříme.

Pokud by jste dneska vyhráli, tak by nebyl nereálný ještě ani postup?

My hlavně hrajeme o to, abychom se posunuli v tabulce nahoru. Říkám znovu, že i když dneska hráli bez branek, tak si myslím, že jsme pro dobrý výsledek udělali všechno.

Dá se srovnat ve Slovácku dnešní atmosféra a atmosféra, která byla na podzim?

Myslíte diváky v hledišti?

Ne myslím tu v kabině.

Určitě je to jiné. Na podzim se nám prostě nedařilo. Výsledky nebyly a bylo to prostě špatné.
Přišel nový trenér, který má autoritu, ale tím nechci říct,že pan Jurkemik ji neměl. Trenér Mazura přinesl jakýsi projekt, který nás nabudil a umí udělat i srandu v kabině. Je to člověk, který je do party a nám to zatím vyhovuje a doufám, že to tak půjde dál.

Vy sám se cítíte jak? Hraje se vám lepší než na podzim?

Konečně nemám žádné zranění, cítím se velice dobře, mám natrénováno a doufám, že se to projeví v nejbližších zápasech.


std

Němčický: Musíme být pokorní

Slovácko sice proti pražské Dukle gól nevstřelilo, ale také neinkasovalo. Obrana tak drží neprůstřelnost už třetí zápas v řadě. Jeden z nejzkušenějších hráčů defenzívy Slovácka Pavel Němčický nastoupil na postu stopera a minimálně s čistým kontem mohl být po zápase spokojený.

„Myslím si, že i když to skončilo bez branek, tak se zápas musel divákům líbit. Hrálo se nahoru – dolů a celé utkání  mělo spád. Musím přiznat, že raději bych bral bod z minulého kola v Olomouci a před domácím publikem jsme měli dneska vyhrát, ale takový je fotbal, to bohužel nejde nalajnovat. Dukla má svoji kvalitu a my musíme být pokorní a brát i tu remízu“ hledá pozitiva na zápase zkušený obránce.

Sedm minut po přestávce  se více jak čtyři tisícovky diváků nestačilo divit. Obránce Pavel Němčický si naběhl na centr a přesnou hlavičkou, která měla potřebný směr a rychlost mohl domácím zajistit vedení. Brankář Dukly Michal Vorel byl ovšem proti a zázračným zákrokem míč vytlačil na roh.

Podruhé se připomněl Němčický deset minut před koncem a znovu jeho hlavička zaváněla gólem – bohužel pro domácí měla stejný scénář a  skončila v náručí gólmana Dukly.

„Kde se to v něm bere, tak podporovat útok jsme ho už dlouho neviděli,“ žasnuli diváci nad Němčického pokusy. „Na pokyn trenéra chodím na standardní situace. Dřív jsem nechodil, ale je to otázka štěstí, že to šlo do mého prostoru. Škoda, že to tam nespadlo,“ posteskl si.

„Byl to pro mě trošku jiný zápas,“ přiznal Blaha


Před pár lety patřil k základním pilířům tehdejšího Synotu. V sobotu přijel s mužstvem pražské Dukly s jediným úkolem – vyhrát a nejlépe vstřelit gól domácím i nějakou tu branku. Útočník Lubomír Blaha se nakonec z výhry neradoval, ale i tak byl po zápase spokojený.

„Šance byly na obou stranách, ale domácí jich měli o něco víc a tak ta remíza asi odpovídala průběhu hry.“
Jak se vůbec hrálo urostenému útočníkovi Dukly skoro na domácí půdě?

„Všichni ví, že odtud pocházím a musím přiznat, že to byl pro mě trošičku jiný zápas než ostatní utkání. I když jsem na tomto stadiónu ještě nehrál, tak prostředí velice dobře znám. Viděl jsem tu několik zápasů Slovácka, ale z domácího mužstva jsem kopal jenom s Pavlem Němčickým. Vím, že je tady skvělá atmosféra a výborní diváci. My jsme sem jeli s respektem a hlavní úkol zněl nedostat gól a pokud se něco podaří dopředu, tak to bude jenom dobře.“

Posila s nejzvučnějším jménem Radim Holub -  povolání útočník. A jak je ve fotbale obvyklé útočník má dávat góly. To poslední se mu zoufale nedaří a plán nesplnil ani proti pražské Dukle. Co na to říká sám hrotový hráč Slovácka?

„ Samozřejmě že mně to vadí!  Rád bych ho dal, ale zatím to tam bohužel nespadlo. Dneska k tomu bylo asi nejblíže ze všech zápasů co jsem za Slovácko odehrál,“ naráží Holub na svoji vyloženou šanci v druhém poločase.

Stanislav Dufka