Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácká férovka v podání fotbalového Slovácka: konec kupování hráčů

Staňa Dufka se byl podívat na Slováckou férovku - tak vedení Slovácka nazvalo v minulosti své setkávání se svými fanoušky. Tady je Staňův článek ze zatím posledního setkání:

RB

 

Švancara stál Slovácko 2.5 miliónu korun
Tuto a další informace se dozvěděli příznivci klubu na Slovácké férovce

Nově vzniklá občerstvovací zóna s názvem Slovácká dědina pod tribunou B fotbalového stadiónu hostila ve středu odpoledne setkání asi stovky fanoušků 1. FC Slovácko, kteří diskutovali s ředitelem klubu Vladimírem Krejčím a nejlepším ligovým střelcem Petrem Švancarou. Akce, kterou vedení pro své fanoušky pravidelně pořádá a nese název Slovácká férovka, trvala přibližně hodinu a obsahovalo řadu zajímavých témat.

 

O trestu pro Petra Švancaru:

Sám ředitel klubu Vladimír Krejčí byl zaskočen až nezvykle vysokým trestem.

„Potrestání bylo naprosto nepřiměřené. Disciplinární komise dokonce hrozila trestem až na dva roky. Z toho jsem byl zděšený a toto rozhodnutí vybočilo ze všech norem, které máme zafixované. Obrátil jsem se i na vedení ČMFS, konkrétně na předsedu Ivana Haška s tím, že ani on to tak přece nemůže nechat. Jeho odpověď byla naprosto tristní v tom, že my jsme si zvolili tu komisi - myšleno tím ligové shromáždění. Jenže je to jenom půl pravdy. Komisi volí výkonný výbor, což je 11 členů. Ligové shromáždění se de fakto určitou manipulací muselo zříct svých práv v tom smyslu, že má právo navrhovat a doporučovat členy této komise. To se nestalo a pod tlakem rychlosti nám bylo řečeno, že jestli chcete, tak navrhněte, ale my zvolíme. To považuji za hrubou manipulaci," vyslovil svůj názor na kauzu šéf Slovácka.

 

O milionech pro Slovácko za přestupy Kadlece a Ličky:

Mikrofonu se znovu chopil ředitel klubu Vladimír Krejčí a vysvětloval problém obou přestupů. „První případ se táhne už od února tohoto roku a celá ta transakce byla součástí jediné smlouvy. Sparta vytváří obstrukce a zdržuje celý proces, ale je si vědomá, že bude muset zaplatit. Stav je takový, že první jednání arbitrážní komise bylo asi před měsícem. Sparta se omluvila a k jednání se nedostavila. Další jednání bude příští týden, takže tam by se mělo v té věci rozhodnout a my si myslíme, že to bude ve prospěch Slovácka.

V kauze, Mario Lička rozhodla komise ČMFS, že nám Baník musí zaplatit a pokud tak neučiní v daném termínu, tak bude potrestán odečten bodů," tvrdil šéf Slovácka, který si postěžoval ještě na jednu věc. „Pro mě osobně je to absolutně nevyhovující stav. Od rozhodnutí mezinárodního sportovního tribunálu sídlícího ve švýcarském Lausanne, uplynulo víc jak půl roku a za tu dobu se nenašla síla, která by přiměla protistranu toto rozhodnutí respektovat. Je to důkaz toho, že to u nás zatím nefunguje tak, jak by ve zdravé demokracii mělo."

 

O dalším posilování mužstva:

„V průběhu léta jsme věnovali pozornost hlavně tomu, abychom do Hradiště dostali první ligu," ohlíží se za uplynulou sezónou Vladimír Krejčí a pokračuje. „Věřte, že to nebylo jenom o tom vytáhnout peníze a zaplatit.Takhle to opravdu nechodí. Je to spoustu práce, která se složitě a těžce popisuje. Nicméně jsme museli mužstvo pro ligu posílit. Naše přestupová politika vyplývá z nějakých analýz, které si v klubu uděláme. Určitě o přestupech nerozhoduji jenom já sám, ale ve finále celé představenstvo klubu. Kdybych vám řekl sumu, za kterou k nám jednotlivý hráči přišli, tak mně nebude věřit, ve smyslu, že to bylo tak levné," popisuje Krejčí a překvapivě odtajňuje částku, za kterou do Slovácka Petr Švancara přišel. „Já vám řeknu jednu takovou zkušenost. Tohoto chlapce (podívá se na vedle sedícího Švancaru) jsem prodával z Brna do Slavie za 25 miliónů a do Slovácka jsem ho přivedl za 2,5 miliónu korun. Další posily už do Slovácka nepřijdou. Příchodem Zelenky je kádr uzavřen," odpověděl Krejčí na další spekulace o příchodu nového stopera.

 

O Lukáši Zelenkovi:

K nové posile se vyjádřil Petr Švancara. „Předpokládám, že většina z vás si ho pamatujete ještě ze Sparty. Je to hráč, který umí kopnout standartku, umí dát přihrávku za obranu a umí překvapit. Já jsem byl nadšený, že se taková posila podařila zrovna k nám, i když měl víc nabídek. Jeho přítomnost je poznat i šatně, kde se jeho příchodem nějakým způsobem oživuje i kabina."

 

O Petru Švancarovy:

Fanoušky hlavně zajímalo, na kolik prvoligových gólů se nejlepší ligový střelec ještě cítí.

„Nebyl jsem nikdy žádný velký kanonýr, ale doufám, že v tom střílení branek budu pokračovat. Mě to baví hlavně kvůli vám - divákům. A v tom je ta odměna. Já jsem za sezónu nikdy nedal víc jak šest gólů a teď mám pět, tak doufám, že to v tomto ročníku překonám," přeje si Švancara.

První soutěžní zápas po vypršení trestu by v reprezentační pauze mohl odehrát Švancara za rezervu Slovácka v neděli 11. října proti Protivanovu. Uvidí ho fanoušci na hřišti v Kunovicích? „Já jsem připravený nastoupit, ale nevím, co na to řekne trenér. Možná bude mít obavy, aby mě někdo nedokopal. Na tréninku mě ale stejně pořád okopává Jirka Perůtka, tak je to snad jedno, ne?" směje se Švancara.

 

 

Text a foto: Stanislav Dufka