Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Sledoval jsem drama dvou kamiónů - jeden shořel v Ostrohu, druhý zablokoval cestu z Antonínku

Nebývá to na těchto stránkách zvykem, ale podívejte se na malou černou kroniku v našem regionu. Na začátku minulého týdne jsem měl to „štěstí“, že jsem byl u dvou kamiónů, které zablokovaly dopravu.

První začal hořet v pondělí krátce po sedmé hodině ráno jenom asi sto metrů od naší kanceláře v Uherském Ostrohu. Kamión jel po trase z Veselí nad Moravou na Uherské Hradiště. Řidič zavčas z auta vyskočil a snažil se požár uhasit sněhem, ale to se mu nepodařilo. Nepomohly ani dva hasící přístroje z blízkých kanceláří Jednoty. Nakonec shořela téměř celá kabina a hasiči vyčíslili škodu na 200 tisíc korun.


Druhý den jsem jel z Blatnice přes Antoníček do Lhoty. Z blatnické strany byla cesta mokrá – posolená. Ale v momentě, jak jsem přejel hranice mezi Jihomoravským a Zlínským krajem, se silnice změnila na jedno velké kluziště. Z Antoníčku jsem jel asi dvacet minut.

Když jsem přijel ke lhotskému hřbitovu, tak napříč cestou stál kamión a zablokoval celou cestu. Kamión, který měl ukrajinskou státní poznávací značku, vezl dřevo z Užgorodu na pilu do Javorníka. Plně naložený kolos doprovázela trojice chlapíků z Karlových Varů.

„Nakupujeme na Ukrajině dřevo a prodáváme ho hlavně na Moravu. Kamión doprovázíme z celnice v Hradišti. Navedla nás sem navigačka,“ řekl mi jeden z mužů.

Kamión se asi po hodině nakonec vyprostil sám. Pomohly k tomu také dvě fůry štěrku, které poslal starosta Lhoty Tonda Jelének.   

Text a foto: Stanislav Dufka

 

 Slovácký deník píše o kamionu tady a tady.

 

Ps. A já doplňuju - ať žije lhotský starosta a pracovní lhotská četa! :)

(RB)