Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Skvělý nápad z Horňácka - vzniklo sdružení, které chce učit děti! Horňáci, přihlaste děti! A vy ostatní se inspirujte! Děti MOC potřebují vedení dospělých!

Není to tak dávno, co jsem potkal v Hrubé Vrbce tři ženy, které měly hlavy skloněné nad spoustou papírů a následně mi emotivně vysvětlovaly, že zakládají sdružení pro vzdělávání dětí, protože jim velmi záleží na tom, aby z dětí na Horňácku nebyly žádní "balíci". Tehdy jsem jim popřál všechno dobré a byl zvědavý, jestli z jejich nadšení i naštvání vyjde nějaká konkrétní iniciativa. Jak vidíte, ve Veličce ani neproteklo až tak moc vody a ona iniciativa je na světě. Hurá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

TADY se můžete podívat na internetové stránky www.vzdelaniprohornacko.cz, kde se dozvíte všechny důležité informace. MOC a MOC doporučuju tyto stránky hlavně rodičům dětí z Horňácka. Milí rodiče, dlouho neváhejte a své děti do některého z kroužků přihlaste. Určitě, určitě, určitě! :)  

Velmi této iniciativě fandím, protože vždycky mi šlo o to, aby se Horňácko rozvíjelo, aby tyto stránky podporovaly iniciativy, které se snaží Horňácku pomáhat, nikdy jsem nechtěl být jen tím klasickým návštěvníkem Horňácka, který si sem zajede poslechnout skvělou muziku, popit si a potom celý rok kašlat na to, jak se Horňácku daří nebo nedaří.

Snad se na mě nebudou Horňáci zlobit, ale faktem je, že jsou v lečems pomalejší a aktivita mnohých lidí  tady bohužel končí u stolu v hospodě nebo doma u televize. O to více díky za každého, kdo se snaží Horňácko posunovat dopředu, a díky dvojnásob, pokud se snaží pomáhat dětem. Místní děti to nesmírně potřebují!!!  

Doufejme tedy, že nové občanské sdružení s názvem Vzdělání pro Horňácko se bude všude setkávat s podporou a vstřícností, doufejme, že rodiče své děti přihlásí do kurzů, které jsou nyní otevřeny. Přehled těchto kurzů najdete TADY, TADY je ceník, na konci najdete tady formuláře na vyplnění - byla by ohromná škoda, kdyby kurzy nebyly zaplněny!

Držím palce všem, kteří se podílejí na vzdělávání dětí, ať jsou to kantoři, vedoucí kroužků, lidé, kteří vedou různé oddíly. Horňácko je na dnešní dobu chudý kraj, řada lidí je v obtížné situaci a mnohé děti nemají před sebou žádnou velkou růžovou budoucnost. Vzdělávání je zcela jistě ale cesta k tomu, aby se mohli se svou budoucností úspěšně "poprat" a potom si zařídit život tak, jak budou ke své spokojenosti chtít.

Absolutně nevěřím řečem o tom, že dnešní děti jsou horší než ty, které se rodily před nimi. Asi jsou línější, ale VŠECHNO záleží na dospělých, na nich je, co děti naučí, jaké nadšení v nich vzbudí, s jakou láskou a pochopením je budou vést k různým dovednostem. Horňáci, je to na vás!!!

RB