Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Školní akademie ZŠ v Hluku: první videoukázka, postupně dám ukázky z vystoupení všech tříd.. A mrkněte TADY na fotky Štěpána i Lukáše! A jaký je vlastně ten náš Hluk?

V neděli odpoledne jsem spěchal z pražského vlaku na školní akademii v Hluku, takže zájemci najdou tady na mých stránkách postupně videoukázky ze všech vystoupení - takto budu užitečnější, než jen jako divák bez kamery :)  Zatím dávám první ukázku, bez mučení přiznávám jako otec, že tam prostě vystupovala má dcera, tak jsem toto vystoupení hodil na internet jako první... Vy ostatní se na mě nezlobte, v jiných vystoupeních jsem děti neměl (aspoň o nich tedy nevím), tak musíte počkat :)

 

Mám školní akademie moc rád, jsem vždycky nesmírně zvědavý, jak se ukáží děti a možná ještě více jejich kantoři, upřímně řečeno, člověk toho o učitelích ve škole moc neví, kdo a jak je dobrý se holt nedá moc zjistit, tak ta akademie je v jednom maličkém pohledu pro mě vodítkem... Za sebe říkám, že některá vystoupení byla moc pěkná, u mě to vyhrála paní učitelka Nemášová s dětmi, které byly asi třeťáci, malá operetka, kterou děti samy odzpívaly a zahrály, a přitom byly ještě hezky oblečené, to je u mě jednička s obrovskou hvězdičkou! :) Muselo to dát strašně moc práce, děti byly skvělé! Ale sami uvidíte, že pochvalu si zaslouží více tříd i kantorů...

 

Jelikož jsem točil, tak jsem skoro nefotil, ale fotili dva "věrní druzi", Štěpán Mitáček a Lukáš Baroň, TADY jsou fotky Štěpána, TADY Lukáše... Díky, kluci! 

 

Když jsem tak včera večer seděl po tom všem pátečním, sobotním a nedělním hemžení chvilku v klidu a tichu, přemýšlel jsem nad Hlukem, nad tím mým rodným městečkem, které je shodou mnoha náhod mým momentálním (a možná už doživotním) domovem i v tomto okamžiku, cítil jsem tak nějak z Hluku radost a myslel na Hlučany, kteří na tom mají zásluhu. Není jich málo a zaslouží si zmínku, možná z nich vytvořím jedno velké fotoalbum portrétů a popisků... A chtěl bych o tom našem Hluku napsat někdy brzy jeden textík.... Samozřejmě, nic není černobílé, také o tom špatném a nedobrém by šlo psát, ale to si nechme na někdy jindy, kdy nebude tak hezky :) Ale jsem pochopitelně jako novinář otevřen i tomu "stinnému", pokud se na mě někdo obrátí, nebo si něčeho sám všimnu...

 

RB   

 

Ps. Ještě by mě zajímalo, jestli někdo nemáte odkazy na školní akademie jiných škol, třeba na našem Slovácku. Rád bych to porovnal s tou naší hluckou, přehled o konkurenci vždycky pomáhá :)

 

 ... takže, čtvrťáci z áčka