Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Šéf městské policie v Hradišti předčasně skončil. Tady je nový - podívejte se

Když už jsem včera v Uherském Hradišti byl, vyfotil jsem pro vás ještě jednoho člověka. Pořádného hromotluka. Stál jsem proti němu a zdálo se mně, že s klidem by si mě mohl posadit i s mým velkým břichem na dlaň své ruky. Ták byl obrovský! :) 

Ale, pozor na něj - pár sekund předtím, než jsem zmáčkl spoušť, byl totiž hradišťským zastupitelstvem posazen na post nejdůležitějšího strážníka ve městě, stal se fakticky velitelem městské policie. Jeho jméno: Vlastimil Pauřík. Jinak o něm nic nevím. Zatím. Ale myslím, že sympaťák. Působil na mě důvěryhodně a v zákulisí jsem slyšel, že to je správný člověk na správném místě. Ještě že tak, městská policie je i přes omezené kompetence mocná instituce. Tak doufám, že ta hradišťská hlavně lidem pomáhá a teprve pak je "buzeruje".

No, a pokud jde o jeho předchůdce. Přiznám se vám, že v tomto vaši zvědavost neuspokojím, jmenoval se Jaroslav Ježo, před sebou  mám jeho žádost o odchod z funkce, ale moc z ní moudrý nejsem.

"Žádám o odvolání z funkce velitele městské policie - strážníka pověřeným plněním některých úkolů při řízení obecní policie. Jako důvod uvádím dlouhodobě přetrvávající osobní a zdravotní problémy," napsal do "lejstra" starostovi Karáskovi.

Na samotném zastupitelstvu toho nezaznělo o moc víc, tedy - nic víc. Zastupitelé rozhodli o změně na tomto postu tak rychle, že jestli si někdo v krásném sále Reduty na pět vteřin zdřímnul, tak ani nepostřehl, že se něco stalo. Při pohledu na některé úředníky hradišťské radnice nevylučuji, že se jim to přihodilo :)

Radek Bartoníček
šéfrefaktor nově připravovaného webu a týdeníku
Naše adresa Uherskohradišťsko 

 

   Tak to je Vlastimil Pauřík, nový šéf strážníků v Uherském Hradišti. Já dám u lidí na oči - a těmto důvěřuji. Teda, zatím. Uvidím, jaké budou mé další novinářské zkušenosti s tímto "chlapiskem" a jeho podřízenými.