Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Sbírka na pomoc koňákovi Jarku Šuránkovi

V právě vydaném zpravodaji Ostrožské Nové Vsi jsem si všiml článečku, který by některé z vás mohl zajímat. Dívka jménem Martina Hanusová, bydlící v domě číslo 209, se rozhodla pomoci lhotskému koňákovi Jarkovi Šuránkovi, kterému nedávno uhynuli všichni tři koně - psal jsem o tom v posledním čísle časopisu Krajem svatého Antonínka.

Martina se rozhodla prostřednictvím novoveského zpravodaje uspořádat sbírku, kterou by Jarkovi pomohla a zároveň dala najevo, že Novovešťané (a nejen oni) mu chtějí pomoci. Best Replica Watches

Tady je její výzva:

Zapojte se od měsíce dubna 2009 do iniciativy na podporu pořízení koní. Kdo bude chtít přispět finanční hotovostí, proti vašemu podpisu a uvedení částky, můžete u mě, Martiny Hanusové. Je možné se předem domluvit e-mailem mati.h@seznam.cz  nebo na telefonu 572 598 295. Vybírat by se mohlo do konce prázdnin nebo novoveských hodů a vybraná částka by se pak zveřejnila. Pro pana Šuránka to bude asi velké překvapení. Všem, kdo se chtějí zapojit na podporu pořízení nových koní bezvadnému člověku - koňákovi, předem děkuje

Martina Hanusová, Na Láni 209 

Z celého článku jsem pochopil, že snaha Martiny jde od srdce a je chvályhodná, ale přiznám se, že jsem trošku skeptik. Dnes neznám skoro nikoho, kdo by dal peníze někomu druhému, ona doba je pryč, myslím, že ani Jarek Šuránek nebude ze sbírky moc nadšený. Když jsem s ním před časem mluvil a nabízel mu uspořádání sbírky přes obec a náš časopis, byl proti - s odůvodněním, že prostě dnes jsou lidé takoví a takoví a je lepší je o nic takového nežádat.

Jinak, Jarek se po prvním šoku ze smrti koní vzpamatoval a teď už má jednoho nového koníka. Chtěl jsem ho s ním i vyfotit, ale respektoval jsem jeho prosbu, abych tak  učinil později.

Pokud ale chcete skutečně pomoci a dát nějakou korunu, nic vám v tom nebrání. A nepochybuju, že když se stavíte například i za Martinou Hanusovou, bude z vašeho dobrého skutku šťastná a peníze Jarkovi Šuránkovi předá.

RB