Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ruku Švancary neviděl jen rozhodčí, velké šance Ondřejky a názory fanoušků - podívejte se na remízu Slovácka s Ostravou

1303629337-slovacko-banik-018

Slovácko remizovalo s Baníkem. Byla to ztráta bodů nebo zisk? Z pohledu domácích určitě ztráta, byli hlavně první poločas lepším týmem.

Smutným hrdinou zápasu byl útočník Václav Ondřejka, který neproměnil dvě vyložené gólové šance. Ostrava potvrdila svoji jarní pověst, venku je bezzubá a branku Filipka, mimo střely Tomáše Marka, téměř neohrozila.

Nejvíce se diskutovalo o ruce Pera Švancary, který si v šestnáctce obhodil rukou obránce Baníku Fernando Nevese. Švancarovu ruku viděl snad celý stadión – mimo hlavního a pomezního rozhodčího. Žlutou kartu za protesty dostal nakonec nespravedlivě obránce Baníku.

Na druhou stranu nutno zatleskat brankáři Slovácka Miroslavu Filipkovi. Zhruba patnáct minut před koncem se přiznal k lehké teči a Baník po jeho kontaktu kopal roh.

1. FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA 0:0

 

SESTŘIH ZÁPASU JE TADY

 

REPORTÁŽ O UTKÁNÍ SLOVÁCKÉHO DENÍKU A VÍCE FOTEK NAJDETE ZDE

 

FOTKY DUŠANA DUFKY ZE ZÁPASU JSOU TADY

 

 

TADY JE TISKOVÁ KONFERENCE PO ZÁPASE. PRVNÍ MLUVÍ TRENÉR BANÍKU KAROL MARKO

 

 

 TADY JSOU FANOUŠCI BANÍKU OSTRAVA

 

 

 A TADY JE ČLÁNEK O JEJICH CESTĚ DO HRADIŠTĚ

 

Ondřejka: Bod nebereme, jsme zklamaní


Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Jedna věc je vytvářet si brankové příležitosti a druhá věc je proměnit. Mezi tím může být neviditelná propast. V zápase proti ostravskému Baníku se o tom přesvědčil útočník fotbalového Slovácka Václav Ondřejka. V prvních dvaceti minutách měl na kopačkách dvě obrovské příležitosti, ale ani jednu nedokázal přetavit v gólovou radost. Podal sice velmi dobrý výkon, v koncovce však selhal. A po utkání na sebe byl pořádně naštvaný.


V první velké šanci jste se ocitl už po čtvrthodině hry. Šel jste sám na branku Baníku, kterou jste přestřelil. Nesedl vám míč?

Dostal jsem od Urbiho (Urbánka – pozn. aut) krásnou přihrávku, ale v poslední moment jsem si balon špatně pokopl, zůstal mi pod nohami a nezakončil jsem akci podle mých představ.

O pět minut později jste měl další gólovku. Z pěti metrů se vám znovu nepodařilo vstřelit branku…

To byla stoprocentní šance, možná i víc než stoprocentní. Kluci se na mě se spoléhali, ale stejně jako na Slavii jsem trefil hráče. V poslední době mně chybí fotbalové štěstí. Věřil jsem, že branku dneska dám, ale zase se to nepovedlo. Jsem z tohoto strašně smutný. Spoluhráči na mě můžou být oprávněně naštvaní, že nemáme tři body. Je to hlavně kvůli mně.

Jak těžké bylo prosadit se proti obraně Baníku? Byla průchodnější než ta slávistická?

To bych ani neřekl. Nechtěl bych nikoho podceňovat, bylo to zhruba stejné.

Baník se v průběhu zápasu do vážnější gólové šance nedostal. Nezklamal vás svojí hrou?

Výsledky Ostravy nejsou nejlepší. Trenér nás na ně připravoval, viděli jsme některé její zápasy. Musím říct, že mě Baník nezklamal, ale ani ničím nepřekvapil.

Byla vaše smůla i v tom, že jste hrál na jejich nejlepšího hráče – Nevese? Bylo těžké se proti němu prosadit?

Věděl jsem už před zápasem, že proti němu budu hrát. Ale pokud chci dát branku, tak se musím prosadit proti každému. Na hřišti už se nedívám, který obránce na mě hraje.

První poločas jste hráli hodně aktivně, ale po přestávce vaše hra ztratila tempo. Čím si to vysvětlujete?

Už jsme se o tom bavili v kabině. Bylo strašně dusno a my jsme v prvním poločase nasadili vysoké tempo. Dalo se čekat, že se to nedá vydržet celý zápas.

Jak hodnotíte bezbrankovou remízu? Berete bod?

Nebereme. Chtěli jsme tři a ty bohužel nemáme. Jsme zklamaní a zklamali jsme i diváky.

(std)

 

Václav Ondřejka na svůj první jarní gól pořád čeká

 

Ruka Petra Švancary, žlutou kartu dostal za protesty obránce Baníku Fernando Neves

Fanoušci Baníku, kteří hlavně v prvním poločase zaměstnávali hasiče

 

 Tvář trenéra Soukupa o velké radosti nesvědčí.

Tady je impulsivní kouč ostravského Baníku Karol Marko

 

ANKETA S FANOUŠKY SLOVÁCKA

Co vám napověděla remíza Slovácka v boji o záchranu? Nejste z výsledku zápasu zklamaní?

Pavel Habajz – 20 let, Kostelec u Kyjova
Výsledek pro mě není žádným zklamáním. Byl to vyrovnaný zápas a my musíme ten bod brát. Já  si myslím, že rozhodující utkání bude za čtrnáct dnů proti Zbrojovce Brno. To bude pro Slovácko zápas roku a pokud ho vyhrajeme, tak si troufnu říct, že budeme na devadesát procent v první lize zachránění.

 

Zdeněk Henzl – 21 let, Uherské Hradiště
Remíza je zasloužená, šance byly hlavně v prvním poločase. Mohli jsme vyhrát, ale bohužel jsme nedali gól. Do konce ligy je ještě pět kol, já jsem tušil, že se nerozhodne dneska. Pro nás bude nejdůležitější zápas proti Brnu, ten když zvládneme, tak věřím, že záchrana bude pro Slovácko jistá.

 


Marek Krátký – 33 let, Uherské Hradiště
Na ty šance co jsme měli, je pro mě výsledek zklamáním. Baník na jaře nic nepředvádí, já jsem dneska tipoval výhru Slovácka. Určitě jsme byli lepší, škoda, že Ondřejka nedal dvě velké šance. Ta remíza je v situaci Slovácka nepříjemná, mohl být klid, ale vypadá to, že budeme v napětí až do konce ligy.Monika Mikulášová – 24 let, Uherské Hradiště
Jsem hodně naštvaná. Slovácko bylo vyloženě lepší a ty šance co nedalo, se musí proměňovat. Baník byl marný, ale my prostě nedáváme góly. Ta remíza v boji o záchranu nic neřeší. Musíme čekat na další zápasy a věřit, že porazíme Brno. Na druhou stranu jsem ráda, že jsme alespoň neprohráli.

Martin Richtr - 29 let, Huštěnovice
Z výsledku nejsem zklamaný. Kdyby mně někdo řekl před zápasem, že bude remíza, tak bych ji bral. Jsme v tabulce pořád před Baníkem a na nejlepší cestě se v lize zachránit. Remíza je asi spravedlivá a vzhledem k postavení a bodovému zisku Zbrojovky si myslím, že už jsme vlastně zachránění.