Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Rozhovor s nejlepším střelcem fotbalistů Slovácka

Aleš Chmelíček: Trenér Dekař dal mužstvu nový impuls

Nejlepší střelec Slovácka Aleš Chmelíček potvrdil čich na góly a poslal domácí do vedení už po dvanácti minutách hry. Svojí devátou brankou v sezóně a třetí v zápase definitivně rozhodl o tom, že se body ze Slovácka tentokrát exportovat nebudou.

Vstřelil jste dva góly, Slovácko vyhrálo, takže musíte být jednoznačně se zápasem spokojený?

Určitě. Přišel nový trenér, který přinesl nový impuls. Udělal malou čistku v kádru, ale myslím si, že tím to nebylo, že jsme vyhráli. Trenér něco prostě udělat musel. Některé hráče poslal do juniorky a přivedl si kluky z dorostu a z béčka. Ten tah mu vyšel, a tak to musíme hodnotit jednoznačně kladně.

V čem přinesl nový trenér oživení do kabiny?

Je u mužstva dva dny a za tu dobu se toho moc změnit nedá. Těžko se o tom mluví, dovedl si například svoje hráče. Všichni se chtěli ukázat v co nejlepším světle, ne že bychom předtím nehráli naplno, ale je tam prostě nový impuls.

V útoku jste měl nového parťáka Milana Kerbra. Jak se vám spolu hrálo?

Měli jsme spolu dva tréninky a to není moc. Myslím si, ale že to zvládnul. Před zápasem jsem mu říkal, ať je v klidu a hraje svoji hru. Je to velký talent a pro Slovácko perspektivní hráč.

Co říkáte na výkon druhého debutanta Jiřího Perůtky?

Na první zápas v áčku odehrál skvělé utkání. Obdivuji jeho výkon, opravdu hrál výborně.

Jaká je momentálně nálada v kabině?

Doma se nevyhrávalo a po zápase to bylo vždycky takové bez nálady. Hodně lidí nás už odepsalo, ale my jsme jim dneska ukázali, že se s námi musí počítat až do konce soutěže a postup je hodně reálný, podle toho bude i nálada v kabině – dneska hodně veselá a bojovná.

Po zaváhání Opavy máte postup znovu ve svých rukou?

Je to pravda. I když jsme to před utkáním netušili, byl to vlastně nejdůležitější zápas, co jsme doma hráli.

Teď jedete dvakrát ven. Oba zápasy musíte bezpodmínečně vyhrát, to se moc dobře nehraje?

Určitě ne, ale já mám takové tušení, že o postupu do první ligy bude rozhodovat poslední kolo doma s Příbramí. Ve Fulneku i v Hlučíně se dá hrát a my tam prostě musíme jet pro tři body. To je povinnost. Pokud to zvládneme, tak jdeme po dobré cestě.

Stanislav Dufka