Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Psaní o Iránu i Waldemaru Matuškovi - aneb, co je podstatné

Ještě jeden odkaz, tentokrát zcela jiného rázu. Když kliknete TADY a TADY, najdete do češtiny přeložené texty, jejichž autorem (autorkou) jsou Iránci, kteří v těchto dnech bojují proti šílenému režimu prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda. Myslím, že ten text stojí za přečtení...

Text, který vám doporučuju, je na blogu Igora Blaževiče, skvělého chlapíka, který je například zakladatelem neméně skvělého festivalu jeden svět.

Číst jeho blog, podobně jako blogy některých dalších lidí, je potěšení pro srdce. Setkání s každým zajímavým člověkem, který má věci srovnané v hlavě, je prostě čirá radost. V záplavě všudypřítomné blbosti dávají takoví lidé člověku jakousi naději do budoucnosti, není přece možné, abychom všichni kupovali Blesk, čuměli na fotky typu pohřbu Waldemara Matušky a v milionech kusů kupovali odporný bulvár, kde z první strany křičí titulky typu: "Jak prožívala pohřeb manžela?"

Snad se proboha svět úplně nezbláznil, snad ještě existují lidé, kteří se snaží číst, vzdělávat, zajímat o skutečně důležité informace, lidé, kteří například chápou, že není vůbec jedno, jestliže nějaký náboženský fanatik někde falšuje volby, nařizuje zabíjení lidí ve vlastní zemi, brání šíření svobodných informací a k tomu všemu šermuje s jadernými zbraněmi. Musíme se zajímat o věci ve světě i u nás, musíme rozlišovat podstatné od nepodstatného, musíme se umět vzepřít jakémukoliv bezpráví, ať se děje v naší vesnici nebo tisíce kilometrů od nás... 

Můžete mně prosím říci, jak asi prožívá žena pohřeb vlastního manžela? Opravdu si kvůli tomu koupí milion lidí v jeden jediný den Blesk?

RB     

Ps. Pokud, přece jen někoho zajímá aktuální Irán, velmi dobré zpravodajství najdete prosím například TADY:

Bili nás, v Teheránu tekla krev, říká Íránec. Policie zabila 10 demonstrantů

Mladá Íránka, která vykrvácela před kamerou, se stala symbolem revoluce

Smrt diktátorovi! křičí tisíce Íránců na střechách domů

Západ se pře s představiteli Íránu, v ulicích mrtví

Teherán po volbách: Frustrace Íránců vybuchla