Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Psaní, které mi je blízké: výborné sloupky Břetislava Rychlíka v MF DNES

Rád bych sem dal postupně všechny sloupečky, které následující autor psal v letošním roce do MF DNES. Bohužel už je nepíše, komentátorské stránky se v MF DNES zmenšily a odešli někteří vynikající autoři - onoho zmenšení komentátorského místa i odchodu autorů je mi velmi líto a beru to jako cielné oslabení mých domovských novin.

I proto bych chtěl dát následující sloupečky pro "náročnější" čtenáře alespoň sem na můj web, kde si je snadno můžete přečíst tak, že si článek uložíte na plochu a tam už velmi dobře uvidíte všechna písmenka. Přidám ještě další sloupečky BR, stejně jako například Karla Steigerwalda.  

Psát tady o autorovi následujících sloupečků by vyžadovao více času, kerý nyní nemám. Jeho práce, ať už publicistická, divadelní nebo třeba dokumentaristická pro mě byla v mnoha případech velkým zážitkem a inspirací. A dokonce bych měl vzpomenout i jeho rozhlasovou práci, protože na úplném začátku mého zájmu o folklor, Horňácko či nahrávání pamětníků byly jeho rozhlasové pořady s názvem Antikvariát Břetislava Rychlíka, které rozhlas vysílal někdy na začátku 90. let minulého stletí. Samozřejmě jsem si vědom, že jeho jméno či práce působí na některé lidi jako červený hadr, ale ať, od toho máme krásnou svobodu, ve které si můžeme podle libosti vybrat, kdo nám je či není blízký.

RB