Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

První vzpomínání na známého primáše Josefa Polácha a CM Dolňácko - záznam pořadu Magdaleny Múčkové v ČRo Brno

Na Českém rozhlase Brno bylo možné poslouchat před hodinkou zajímavé povídání paní Magaleny Múčkové o Josefu Poláchovi, primáši CM Dolňácko v Hluku, který nedávno zemřel. Kdo jste o vysílání nevěděli, nebo jste zrovna nemohli být u rádia, tak si nyní můžete celý pořad poslechnout.

Postupně dám několik ukázek a připíši i pár slov. Chtěl jsem se zmínit o svém překvapení, když jsem otevřel knihu o Hluku, která má přes 600 stran a v lečems je jistě výjimečná. Hledal jsem v ní však informace o panu Poláchovi, ale nenašel jsem je. Nechce se mi tomu věřit, stránky jsem stále a stále obracel a stále si myslím, že jsem se jen špatně díval. Vždyť mnoho let patřil k životu v Hluku, stejně jako celá jeho muzika, že by v knize opravdu nic nebylo? Žádná kapitolka? Vzpomínka? Vyprávění? Poděkování? 

RB 

Ps. Přece jen se v knížce místečko našlo, je na straně 416, patnáct řádečků je tady věnováno CM Dolňácko  - děkuju za pozdější upozornění!

 

 

 

... tady je začátek audiozáznamu, paní Múčková začíná v pořadu Na moravskú notu své vyprávění o panu Poláchovi. Patří jí velké díky za to, že tento vzpomínkový pořad připravila.   

 

 

... tento záznam bezprostředně navazuje na předcházející, tentokrát paní Múčková mluví o večerech
CM Dolňácko se známými osobnostmi

 

 

... tento záznam opět navazuje na předcházející, tady uslyšíte jednu pěknou písničku

 

Tady je závěrečný blok povídání a zpívání, kdy paní Múčková mimo jiné velmi pěkně pana Polácha charakterizovala: "Zapálený, citlivý primáš a plachý člověk, který se mnohdy nerad přizpůsoboval vývojovým trendům a inovacím... Jožka Polách byl uznáván nejen jako muzikant, ale především jako milý člověk se šibalským úsměvem, osobnost, s níž všichni chtěli kamarádit a přátelit se."