Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

První fotky z lipovského biřmování a ostrožských oslav. Text a další fotky později...

Při své skepsi k samotným fotkám bez textu nevím, jestli sem tyto fotky dávat. Co vám řeknou o atmosféře míst a lidí, kde jsem fotil? Snažil jsem se fotky doprovodit písmeny, ale zatím mi to příliš nejde, pustil jsem se do psaní po včerejším příchodu ze Slováckého divadla (kde byl zajímavý večer s hercem Mariánem Labudou - více anonce TADY), ale po půlnoci jsem odešel od rozdělaného textu a zkusím ho dopsat dnes nebo zítra.

Neustále jsem si pouštěl skvostné provedení Verdiho Pochodu Židů (které zahrál při slavnostní mši k 250. výročí kostela vynikající ostrožský sbor), neustále jsem myslel i na atmosféru v lipovském kostele, a tušil jsem, že vlastně nemá ani smysl nic psát. Velmi bych vám přál být tam, odkud jsou tyto fotky. Fotky i video už mají chuť pouhého několikrát luhovaného - pro neznalého, přelévaného - čaje.

Některé fotky i s textem budou v listopadovém čísle Časopisu Ostrožska a Horňácka, jehož předcházející čísla najdete na hlavní stránce webu napravo. Zkuste si prosím časopis koupit, podpoříte jeho existenci.

Fotky v dalším čísle, včetně té na titulní straně, můžete ovlivnit i vy. Jsem velmi zvědavý, jestli byste některým fotkám dali v časopise přednost, případně, jestli se některá blíží k tomu, aby mohla být na titulce. Co říkáte? Jakou fotku byste dali na první stranu? Poraďte... Děkuju!

Pokusím se brzy přidat další fotky i text...

RB