Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

První dvě videa z výjimečného cimbálového večera, věnovaného Ludovítu Danielovi - pro ty, kteří byli či nebyli ve zcela nabitém sále ZUŠ ve Veselí nad Moravou

Tak to byl tedy, prosím, hodně velký zájem. Sál ZUŠ ve Veselí nad Moravou byl včera večer tak plný, že nejdříve se lidé tlačili v uličkách už tak obsazeného sálu, následně si nosili židličky, aby se zkusili ještě probrat na poslední volné centiimetry, a nakonec se muselo ještě najít pro další diváky místo na jeviště - fakt, na jeviště, seděli hned na účinkujícími a já věřím, že jim to ani nijak nevadilo.

Tedy, tak velký byl zájem o pořad, kterému bychom mohli dát dva názvy. Jeden název by zněl "Cimbál hraje prim", což by nám možná mnoho neprozradilo, druhý název by zněl "Večer pro Ludovíta Daniela", což, nevím, by možná mnohým také mnoho neprozradilo.

Na následujících videoukázkách se ovšem dozvíte o panu Danielovi i celém pořadu mnoho informací, které vás můžou obohatit a můžou vám prozradit, kdože pan Daniel vlastně je a kolik cenného toho ve svém životě udělal.

Můžeme začít, nejdříve se podívejte na video z úplného začátku pořadu, později dám další videa s řadou vystoupení muzikantů, které bude spojovat jeden hudební nástroj - samozřejmě, že cimbál. Nezažil jsem ještě pořad, kde by cimbál tak kraloval, jako kraloval včera ve Veselí nad Moravou. A bylo to kralování, které nám divákům přineslo nevšední zážitek. I když - všední zážitky snad ani neexistují.

RB   

 

... tady vlastně ještě pořad ani nezačal, řeší se totiž "problém": jak jen usadit tolik diváků? Nakonec všechno dobře dopadlo a příjemný cimbálový večer mohl začít. Vy si ho budete moci postupně takřka celý vychutnat tady na webu, aniž bychom pro vás hledali kousíček místa v zaplněném sále - to jsou dnes vymoženosti, có? :)

 

 

... začínáme, nejdříve hraje BROLN, poté už si bere slovo ředitel ZUŠ ve Veselí nad Moravou pan Smutný a paní Magdalena Múčková. Je nás tady cimbalistů tolik, že kdyby tady búchla bomba, tak je Morava bez cimbalistů," říká s úsměvem paní Múčková na této ukázce... Další videa přidám až navečer přijdu z práce...

 

 

... tady je vám dobře známý plakát, který jsem měl na stránkách jako pozvánku řadu dnů