Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Provozní informace: Stránky nezmrzly, dám na ně tajení některých informací v Hradišti i řadu dalších videoukázek, textů a fotek

Vážení čtenáři, na první pohled to vypadá, že s příchodem sněhu a mrazu tyto stránky sněhem zapadly a mrazem se zastavily - už třetí den jsem na ně skoro nic nedal. Můžete mi ale věřit, že ve skutečnosti jsem v pohybuje možná ještě víc než dřív a určitě dám na stránky v příštích dnech několik nových příspěvků. Poté stránky do konce roku utlumím a po Novém roce bych se na ně snažil dát všechny dluhy z minulých týdnů i měsíců - pokud je nezabalím a nezačnu raději relaxovat a myslet na úplně jiné věci než je náš rodný kraj :) 

I když tedy na stránkách dál pracuji, zároveň přiznávám, že s koncem roku ještě víc přicházím o řadu iluzí z "krásného Slovácka" a zvykám si stále hůř na skutečnou realitu našeho kraje. O tom se ale možná rozepíšu až někdy později ... 

Mé rozčarování souvisí mimo jiné i s poznáváním reálného života v "našem" Uherském Hradišti. Určitě se budu tady na stránkách velmi brzy věnovat tomu, jako moc či málo vedení města poskytuje občanům informace a co před nimi tají. Byl jsem velmi zklamaný, když jsem nedávno začal psát do MF DNES o tomto městě a zjistil jsem, jak jeho zástupci nechtějí  některé důležité informace sdělovat - myslím si, že to je praxe, která v tomto městě panuje léta a zdaleka za ni nemůže jen současné vedení. Snad se to změní, občané by o to měli usilovat. Podíváme se i na některé konkrétní  věci, například akvapark, jednu městskou nemovitost a také na situaci v jedné organizaci, v níž má město podíl. A určitě napíšu také o tom, cože se to vlastně děje v nemocnici v Uherském Hradišti.   

Nezapomínám ale ani na lidové písničky a folklor, mám připraveno několik nových videoukázek z 25 let Háječku v Ostrožské Lhotě i z vystoupení dětí a mládeže v Hluku. Ukážu vám také videa z návštěvy skvělého fotografa Jana Šibíka a neméně dobré novinářky Petry Procházkové. V návaznosti na její projekt bych raké také napsal o některých neziskových projektech, včetně toho jejího. Určitě se také vrátím k přehlídce dětských folklorních souborů v Blatnici pod sv. Antonínkem, k pořadu ve Strážnici, výročí Radošova a hodům ve Skoronicím.

A samozřejmě - mám připraveno mnoho pozvánek, která začnou dávat na web nejpozději v pátek ráno. A dám tako video odkazy a foto odkazy z časopisu Krajem svatého Antonínka - zřejmě vůbec naposledy.

Tak tak, byl by to nádherný svět, kdybych sem na stránky dával jenom lidové písničky, tradice a kroje, a přitom psal, jak si tady na Slovácku rozumíme a všechno nám tak nějak kamarádsky funguje - vždyť už za pár dnů se budeme na mnoha místech Slovácka zase držet kolem ramen a zpívat si: "V dobrém sme sa sešli, v dobrém sa rozejdeme ...." :)

Vidíte, a to jsem se původně chystal od neděle napsat sem na stránky poetický text o začátku adventu a rorátů :)

RB