Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pro příznivce volejbalu: Staré Město podruhé porazilo Brno + Video (nejen) s redaktorkou Kiss Publikum

Před chvílí jsem se vrátil z volejbalu ze Starého Města, jehož hráči před plným hledištěm porazili podruhé ve dvou dnech mužstvo Volejbal Brno "B". Šlo o čtvrtfinále play - off, a pokud Staroměšťáci vyhrají ještě jedno utkání, postoupí do semifinále.

 

Utkání s výsledkem 3:1 ale nebylo nijak jednoduché, mladí hráči Brna zaujali velmi sympatickým a kvalitním výkonem. Druhý set utkání dokonce jasně vyhráli a ve třetím setu dokázali dohnat velký náskok domácích. Hráče Starého Města tak v Brně nečeká nic snadného.

 

Pro vysvětlení dodávám, že Staroměšťáci jsou borci, ve volejbale hrají druhou nejvyšší soutěž v České republice, a vedou si velmi slušně! Do extraligy ale nechtějí, stejně jako některé další týmy z první ligy, a to mimo jiné proto, že rozdíl v rozpočtu extraligového a ligového volejbalového týmu je obrovský. Mužstva v první lize jsou amatérská, a soutěž je postavena na nadšení a obětavosti hráčů.

 

V této chvíli se mužstva první ligy seřadila podle postavení v tabulce a hrají vyřazovací soutěž. Staré Město získalo 3. místo, Brno "B" místo šesté. Kdo vyhraje ve vzájemných soubojích tři utkání, postupuje sítem do dalších vyřazovacích bojů. Je to podobný systém jako například v hokeji, vítěz v první lize volejbalu poté hraje o postup do extraligy s posledním týmem extraligy. Hráči a činnovníci staroměstského klubu mají sen postoupit do finále první ligy. V tom jim držme palce !!!

 

Nyní se můžete podívat na videorozhovor s hráčem a trenérem domácích v jedné osobě Petrem Karabcem. Abych video více oživil, můžete v první části vidět rozhovor, který Petr Karabec poskytl pohledné redaktorce rádia Kiss Publikum Monice Karvasové... 

 

 

 

 

 

... druhé video ukazuje rozhodující míče utkání, Brno se opravdu statečně rvalo ...

 

 

 

 

A fotografie z dnešního dne: